Giresun Haberleri

1 Mayıs’ı Pandemi Salgının Gölgesinde Buruk Kutluyoruz

0

Ülkem-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz Sağlık Sen Sendikası Genel Başkanı Fatih Öksüz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Öksüz mesajında “1 Mayıs; birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde çok zor şartlar altında ekmeğini kazananların günüdür. Maalesef bu yıl da alın terinin sembolü olan 1 Mayıs’ı, Covid-19 salgınının gölgesinde kutlamak zorunda kaldık.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs salgınıyla en ön cephede savaşan kahraman sağlık çalışanlarımız, bu meşakkatli zamanlarda, ailelerinden uzak ve yüksek risk altında canla başla görev yapan sosyal hizmet çalışanlarımız ve diğer meslek gruplarında çalışan emekçi kardeşlerimiz canları pahasına fedakârca mücadele etmektedirler. Özellikle işçi kardeşlerimiz, salgının başlangıç döneminden bu güne kadar alkışlanmanın dışında ne hatırlandı nede talepleri yetkiler tarafından dikkate alındı.1 Mayıs vesilesiyle tekrardan yetkililere çağrı yapıyoruz, moral motivasyonun arttırılması ve çalışma barışının sağlanması adına kamuda düşük ücret uygulamasına son verilip işçilerin maaşlarına seyyanen zam yapılarak çalışanlar arasındaki ücret farkı sorunu çözüme kavuşturulmalıdır.

Bir Takım Sorunlarımız Var ve Çözüm Beklemektedir

Yine çalışma yaşamı da var olan sorunlar da çözüm beklemektedir. Bunların başında Kamu kurumlarında ve KİT’lerde kapsam dışı bırakılan taşeron işçilerin kadroya alınması, taşerondan kadroya geçenlere tayin ve becayiş hakkı verilmesi, zorunlu emekliliğin kaldırılması aynı zamanda genel olarak vergi adaletsizliğinin giderilmesi, eşit işe eşit ücret uygulanmasının hayata geçirilmesi, özel sektörde sendikalaşmanın önünün açılması gibi sorunlar çözüme kavuşturulmalıdır.

Ülkem-İş Konfederasyonu Öz Sağlık Sen Sendikası olarak bu sorunların çözüm bulması için mücadelemizi sürdüreceğiz ve inanıyorum ki başaracağız.

Bu inançla, alın teri ve emeğiyle ülkemizin gelişimine katkı sağlayan, özveri ile çalışan tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, Covid-19 pandemisi ile fedakârca mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızı rahmetle anıyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım