Giresun Haberleri

17-25 Aralık Darbe Girişimini Lanetliyoruz!

0

TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 17-25 Aralık darbe girişiminin 7’nci yılı dolayısıyla bir basın bildirisi yayınladı.

Yayınlanan bildiride “Başkaları adına çalışan hainler, halka şirin görünmek için dini kisveye büründüler. Milletin duygularını sömürdüler. Merhameti istismar ederek, “himmet” seansları düzenlediler. Ailelerin, “dinlerini öğrensin” diyerek, gönderdikleri çocukların dini duygularını istismar edip, onları para toplamak için kullandılar. Bir neslin en zekilerine el atarak onları harcadılar; önlerini kestiler.

Türkiye’den topladıkları yardım paraları ile dış ülkelerde lobicilik yaptılar. Dershanelerinde karın tokluğu ile öğretmen çalıştırıp, kendilerine yurt içinde ve yurt dışında malikâneler kurdular. Devlet kurumları üzerinden vatandaşa ceza kesip, “bağış yap, silinsin” dediler. Küresel güçlerin himayesinde, menfaat elde ettiler.

Bu ve benzeri oyun ve kumpaslarla neslimize, irademize, ekonomimize ve dinimize el uzatan FETÖ, 17/25 Aralık 2013 tarihinde, “yolsuzluk” kılıfıyla gizlediği darbe girişimiyle, devleti ele geçirme teşebbüsünde bulunmuştur. Tarihimize “17/25 Aralık Emniyet – Yargı Darbe Girişimi” adı ile geçen bu hain darbe girişimini ve yapanları lanetliyoruz.

Millet ve devlet düşmanı bu örgüt, 15 Temmuz darbe girişiminde de bulunarak ülkemizi işgalcilerle birlikte ele geçirmek istemiştir.   Milli irademizi ve güvenliğimizi tehdit eden FETÖ vb. tehlikeli teşebbüslere karşı milletimiz teyakkuzda olmalıdır.

FETÖ, dini kullanarak kendini gizlemiştir. “Gezi Kalkışması”, “7 Şubat MİT Operasyonu” ve “15 Temmuz Darbe Teşebbüsü” bu örgütün gerçek yüzünü ortaya çıkartmıştır.

FETÖ, uluslararası destekçileri olan bir örgüttür. Milletimizin güçlenmesini istemeyen güçler, kendi içimizden uzandıkları kişi ve kuruluşları kullanmaktadırlar.

Dost ve kardeş ülkeler ile İslam Dünyası FETÖ’ye karşı gerekli tavrı göstermelidir. Bu terör örgütünün faaliyetlerine bir an önce son vermelidirler. Bu ülkeler, Türkiye’yi FETÖ’ye verdiği mücadelede yalnız bırakmamalıdırlar. FETÖ mensuplarını ülkemize iade etmelidirler.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, “17/25 Aralık Emniyet- Yargı Darbe Girişiminin” yedinci yılında üye kuruluşlarımızla birlikte, milli irademize sonuna kadar sahip çıkacağımızı, devleti ve devlet kurumlarını millete karşı kullanmak isteyenlere asla fırsat verilmeyeceğini, ülkemizin terör örgütleri elinde parçalanmasına ve gayri meşru yönetimlerin dayatılmasına milletimizin izin vermeyeceğini kamuoyuna saygıyla arz ederiz” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım