Giresun Haberleri

Ali Bilir, TÜRSAB Başkan Adaylığı İle İddialı Geliyor

0

Turizm sektörünün lokomotifi, öncü ve en güçlü sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) başkanlığına Giresunlu hemşerimiz Ali Bilir, “Acenteler Kazanacak” sloganı ile başkan adayı olduğunu açıkladı.

TÜRSAB Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ali Bilir, görevinden istifa ederek TÜRSAB Başkanlığı için adaylığını basın toplantısı ile açıklayarak en güçlü aday olduğu iddiasını ortaya koymuş oldu.

Ali Bilir Kimdir?

1972 yılında Görele’de doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun oldu ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı. Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uygulamalı Psikoloji Dalında “Yetişkinlerde Psikolojik İyi Oluş” tezi ile Yüksek Lisans yaptı.

On yıl bankacılık sektöründe çalıştı. 5. Dönem (2004-2009) Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı ve İstanbul Büyük Şehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu.

“Geçmişten Günümüze Görele” (2001), “Çeşmi Bülbüle Gizlenmiş Ab-ı Hayat Beykoz” (2008) adlı kent tarihi dalında ve “Başka Yerler Farklı Mekânlar Geziyorum” (2018) isimli kitapları yayınlandı. 2010 yılında İstanbul’un 100 Yazarı arasında gösterilen Ali Bilir’in; birçok dergi, gazete ve internet sitelerinde gezi yazıları başta olmak üzere yazıları ve makaleleri yayınlanmaktadır.

Giresun Federasyonu, Görele Federasyonu, Giresun Vakfı, Beykoz Spor Kulübü, Tüm Restoran ve Turizmciler Derneği, Beykoz Giresunlular Derneği, İnsan ve Mekân Derneği, Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası, Türkiye Gezginler Kulübü gibi birçok STK’larda, kurucu üye, yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerinde bulundu.

İş yaşamını turizm sektöründe sürdürmekte olan Bilir, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığını üstlendi. Ali Bilir, TÜRSAB Başkan adaylığını açıklamasından önce bu görevinden istifa etti.

Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı (TURSAV) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Ali Bilir evli ve iki erkek 1 kız çocuğu babasıdır.

Hemşerimiz Ali Bilir’e hayırlı olmasını temenni eder, üstün başarılar dileriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım