Giresun Haberleri

ALMEDER, Alucra’nın Umut Kapısı Oldu

0

Kısa adı ALMEDER olan Alucra Merkez Derneği kimsesiz ve geliri olmayan aile bireylerinin umut kapısı olurken uzaktan eğitime erişebilmeleri için dokuz öğrenciye bilgisayar İki öğrenciye ise bilgisayar almaları için bir miktar nakdi yardım etti.

Bu sıkıntılı günlerde eğitime desteğin daha bir önem arzu ettiğini vurgulayan Alucra Merkez Derneği yönetim kurulu üyeleri İmkânların kısıtlı olduğu bölgemizde her türlü katkıya ihtiyaç olduğunu belirtmek isteriz, eğitime bir nebze katkıda bulunmak isteyenlerin derneğimiz ile iletişime geçebilir.

2019 yılında resmi statüye ulaşan ALMEDER, olarak faaliyete başladığı günden itibaren bir yıllık süre içerisinde Ramazan ayı boyunca 380 kişilik hazırlanan İftar ve sahur yemeğin 30 kişilik ekiple hazırladı. Alucra merkez ve mahallelerde 70 ayrı noktada 240 kişiye yemek, İftar gününde bayramlık çikolataları ve 35 haneye nakdi yardım, Alucra Kuran Kursu’nda hafızlıklarını tamamlayan, Diyanet İşleri Bakanlığı tarafında yapılan İmtihanda başarılı olanlara bayram harçlığı verildi.

Ataşehir Giresunlular Dernek Başkanı Fatih Yelekoğlu’nun maddi destekleri ile Deniz Feneri Derneğinin yardımı ile 260 çift ayakkabının ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Kurban Bayramının birinci günü 190 kg et, Giresun Vakfı ile iletişim halinde daha önce belirlenmiş 17 aileye eğitime destek mahiyetinde nakdi yardım yapıldı. 5 aileye eşya temini adak sahiplerinin adaklarını ALMERDER’e bağışladıkları adaklardan oluşan payların dağıtımını uzaktan eğitime destek olmak için 9 öğrenciye 9 adet bilgisayar ve 2 öğrencinin de bilgisayar alabilmesi için bir miktar nakdi yardım gerçekleştirdi.

Halen ihtiyaç sahibi ve yaşlıların yemekleri tarafımızdan hijyenik bir şekilde hazırlandıktan sonra evlerine teslimatını da yapmaktayız. Birey ve toplum olarak; insanî, imanî, vicdanî sorumluluklarımızı daha organize bir şekilde yerine getirme, memleketçe bir duruş sergileme adına çıktığımız yolda Alucra Merkez Derneği’ni 2019 tarihinde kurmuş bulunuyoruz.

Önce can önce insan önce memleket düsturuyla başladığımız bu serüvenimizde cümle canı yanımızda görmeyi arzuladığımızı belirtir; her türlü menfaat ve hesaptan uzak, her türlü tarafgirlikten beri, her türlü kavga ve karmaşaya mesafeli hareket edecek olan derneğimizin memleketimize, İnsanımıza güzellikler katmasını, hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Bu serüvende memleketimizle herhangi bir şekilde bağı bağlantısı olan kişi, kurum, kuruluş, STK ile iletişim halinde olmaya, değerlerimize sahip çıkmaya, eksik yanlarımızı tamamlamaya çalışacağımızı ifade ederiz. Konferans, kurs, gezi gibi programlar yanında, hassaten Gâvur Dağları’ndaki şehitlerimize vefa gösterme, kültürel zenginliklerimizi tespit etme ve kayıt altına alma, doğal güzelliklerimizi tanıtma, bir yerel kültür müzesi kurma, bir aşevi açma, yetim öksüz garip yaşlı kimsesiz mecnun unutulmuş olan insanlarımıza sahip çıkma gayretinde olacağımızı beyan ederiz.

Yoldan bir çöp kaldırmış olsak ya da bir köpeğe su vermiş, ya da bir yaşlının gönlünü almış bir garibanı doyurmuş, bir yetimin yüzünde tebessüme vesile olmuş, bu şehre en ufak bir katkı sağlamış olursak görevimizi yerine getirmiş olacağız, büyük hayallerimizi kurmaya devam ederken Allah utandırmasın, Allah yolundan ayırmasın, Allah bizi güzelliklere vesile kılsın dediler.

ALMEDER, Aydın Bodur, Turgut Çıtıroğlu, Murat Akın, Turgay Bekçi, Ali Güvenç, Onur Taşkın ve Mehmet Pural tarafından kuruldu.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım