Giresun Haberleri

Alucra Belediyesi İtfaiyesi Yenilendi

0

Alucra Belediyesine ait Türkiye’de 5 adet üretilen 4×4 arazi tipi itfaiyesi TMSF Başkanı Muhiddin Gülal’ın destekleriyle yenilendi. Türkiye’de askeri amaçlı özel olarak 5 adet üretilmiş, dönemin Belediye Başkanı Ahmet Erilli’nin de gayretleriyle Alucra’ya kazandırılan 4×4 acil müdahele itfaiyesi yıllar içinde arızaların giderilememesiyle çürümeye terk edilmişti.

Alucra Belediyesi geçen yıl Demirözü ve Boyluca köyünde meydana gelen büyük yangınlar sonrasında atıl durumdaki itfaiyeyi yenileme kararı aldı.

İlçe belediyesine kazandırılan grayderi Ankara’dan getiren tırla onarıma gönderen Belediye, Ramazan Bayramı arefesinde Armutlu Köyünde meydana gelen yangın sonrasında bu araca nekadar ithiyaçları olduğunu birkez daha anladı.

6 ton su tankına sahip 2003 model olan 4×4 itfaiye aracının motor, şasi, şanzıman, boya ve özellikle itfaiye aksamında kullanılan basınçlı su püskürtme, köpük sıkma mekanizmaları sıfırdan yapılarak yenilendi. Yaklaşık 250 bin TL maliyetle yenilenip Alucra Belediyesine tekrar kazandırılan araç için kurban kesildi. TMSF Başkanı hemşerimiz Muhiddin Gülal; “İlçemize memleketimize hayırlı olsun, inşallah kullanmak nasip olmaz” dedi.

Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar; “Alucra’mızın gururu hemşerimiz Muhiddin Gülal’a katkılarından dolayı çok teşekkür ederim. İlçemizin uzak ve orman köyleri var yangın konusunda 2019 yılında ciddi sıkıntılar yaşamıştık. Allah TMSF Başkanımızdan binlerce kez razı olsun, Türkiye’de 5 tane olan bu 4×4 bu acil müdahale yangın aracını tekrar belediyemize onarımını yaptırarak kazandırdı. Belediyemiz ve Alucralılar adına şükranlarımızı sunuyorum. İlçemize bundan sonra yapacağımız projelerimize vereceği desteklere de şimdiden teşekkür ediyorum. Bu memleket bizim başka Alucra’mız yok, kimin memlekete zerre bir katkısı olursa Alucra Belediyesi olarak emrindeyim” dedi.

MHP İlçe Başkanı Mete Metinyurt; “Değerli abimize teşekkür ediyorum, memleketine karşı vefayı çok güzel şekilde temsil etti. Kendisine şükranlarımı sunuyorum, bu memleket bizim hepimizin, varolsun sağolsun” dedi.

Belediye önünde kurban kesilerek teslim edilen araç sonrası Belediye Başkanı, belediye encümenleri ve MHP İlçe Başkanı TMSF Başkanı Muhiddin Gülal’a teşekkür plaketi takdim etti. Daha sonra ilçede çeşitli etkinliklere katılan Gülal, ani kalp krizi geçirerek vefat eden Aydın Uçar’ın da cenaze namazına katıldıktan sonra ilçeden ayrıldı.

Kadir Bekiroğlu / Alucrahaber.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım