Giresun Haberleri

Alucralı İmam Marmara Bölge Birincisi Oldu

0

“2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri çerçevesinde İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an Kursu öğreticilerine yönelik hafızlık yarışmasında Alucralı Hafız Yusuf  Kiracı Marmara Bölge birincisi oldu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen 6. Bölge Erkek Din Görevlileri Hafızlık Yarışmasına Çanakkale, Tekirdağ, Sakarya, Yalova, Bursa, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Kütahya, Kocaeli ve Bilecik’te birinci olan din görevlileri katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı koordinesinde oluşturulan sınav komisyonunun değerlendirmeleri sonucunda yarışmaya Çanakkale birincisi olarak katılan Biga Geyikkırı Köyü Camii İmam Hatibi Yusuf Kiracı bölge birincisi  oldu.

Arnavutköy Taşoluk Yeşil Camii Baş İmam Hatibi İsrafil Kiracı’nın oğlu ve halen Çanakkale Biga ilçesinde İmam Hatiplik görevini sürdüren Yusuf Kiracı 13 Eylül 2021 tarihinde Diyarbakır’da yapılacak 17. Erkek Din Görevlileri Türkiye Hafızlık Yarışma Finaline katılma hakkını kazandı.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım