Giresun Haberleri

Alucra’nın Evladı Mudurnu Kaymakamlığına Atandı

0

Giresun’un Alucra ilçesinde dünyaya geldi. İlköğretimini Alucra Fatih İlköğretim Okulunda, lise öğretimini Alucra Halis Akmen Çok Programlı lisesinde tamamladı. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümüne kayıt yaptırdı ve 2011 yılında mezun oldu. 2013 yılında Maliye Bakanlığında Gelir Uzman Yardımcısı, 2014 yılında Vergi Müfettiş Yardımcısı ve 2015 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörü oldu. 2017 yılında Kaymakamlık Sınavını kazanarak Giresun Kaymakam adayı olarak Mülki İdare mesleğine geçiş yaptı. İl Merkez Stajını Giresun Valiliğinde, Mülkiye Teftiş Stajını Eskişehir’de, Refiklik Stajını İzmir’in Bayındır ile Mersinin Tarsus ilçelerinde tamamladı. Düzce Yığılca ilçesinde Kaymakam Vekilliğini yaptıktan sonra 8 ay süreyle İngiltere’nin Leicester şehrinde yabancı dil eğitimi aldı. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

28.10.2019 tarihinde başladığı gurur verici görevi üstlenen Kaymakam İkbal Yelek’e tüm hemşerileri iyi dilek ve temennilerde bulundu.

Şebinkarahisar Ajans: Gülsen AKYOL MUTLU

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım