Giresun Haberleri

Avutmuş Irmağı Rafting İçin Hazırlanıyor

0

Avutmuş ve Kelkit Irmağında olan rafting potansiyelini gözler önüne seren Toprağın Çocukları Derneği Başkan Yardımcısı Mahmut Tonbul, yurt genelinde yapılan rafting müsabakalarının Avutmuş Irmağında yapılması için girişimlerde bulunuyor.

Şebinkarahisar ilçemizin sosyo ekonomik gelişimine katkı sağlamak için “Şebinkarahisar için bir fikrim var” başlığında toplanan projeler içinde olan doğa sporu rafting müsabakalarının Avutmuş Irmağında yapılması fikri ilçe genelinde büyük ilgi gördü.

Yapılan ön tespitlerde “Avutmuş Irmağı” Asarcık Şaplıca sapağı başlangıç noktası olmak üzere iki ırmağın buluşma noktasına kadar 15 km mesafenin doğa sporu olan Rafting için uygun olduğunu belirten Mahmut Tonbul ikinci bir alternatif olan Kelkit Irmağında Turpçular Köprüsü başlangıç noktası olmak üzere Direktaşı, Arzuman Köprüsü, Cebeci Köprüsü, Çay Köprüsü, Karaağaç Köprüsü güzergâhından  Kılıçkaya Barajına kadar rafting sporuna uygun 30 km mesafe olduğunu vurguladı.

Türkiye Rafting Federasyonu ve Dünya Rafting 2. Başkanı Fikret Yardımcı ile şahsen görüşme fırsatını bulan Tonbul konu ile ilgili detayları aktarıp yerinde inceleme yapmaları için Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret  Yardımcı’yı Şebinkarahisar’a davet etti. Davete olumlu cevap alan Tonbul, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Türkiye Rafting Federasyonu’na resmi dilekçesini belediye bünyesinde göndererek müracaatını gerçekleştirdi.

Yurt genelinde yapılan rafting müsabakalarının Şebinkarahisar ilçemizde yapılması için ilgili makam, kurum, kuruluş ve siyasilerle irtibata geçeceğini bildiren Tonbul Rafting müsabakalarının ilçemizde yapılması ile oluşan Turizm potansiyeli ilçe ekonomisine katkı sağlayacaktır dedi.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım