Giresun Haberleri

Balkan Turu Ödüllü Kitap Okuma Yarışması Düzenlendi

0

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak Temsilciliği kültürel etkinlik ve yarışmalarına devam ediyor. Son olarak geleneksel olarak her yıl Türkiye genelinde TÜGVA Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen Ortaokul Kitap Kurdu Yarışması için Bulancak’ta okul ziyaretlerine başlandı.

TÜGVA Bulancak Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından yapılan ziyaretlerde tüm ortaokullar tek tek ziyaret edilerek öğrencilere yarışmanın tanıtımı gerçekleştiriliyor. Tanıtımlara katılan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin “Kitap Kurdu Yarışmamız TÜGVA’mızın Türkiye’de en çok ses getiren, katılımı en yüksek yarışmalarından bir tanesi. Bizlerde TÜGVA Giresun İl Temsilciliğimiz öncülüğünde yarışmamızın tanıtımı için okullarımızı ziyaret ediyoruz. Ortaokullu öğrencilerimizin yarışma kapsamında belirlenen 5 kitabı okuyarak önce Online sınava daha sonra ilçemizde yapılacak sınava katılacak.

Yarışmanın sonucunda Türkiye geneli dereceye giren öğrencilerimize Birincilik Balkan Turu (Ailesinden 2 kişiyle beraber) + i Pad Pro, İkincilik Ödülü İ Pad Pro, Üçüncülük Ödülü Elektrikli Scooter, Dördüncülük Ödülü 6 Bin Türk Lirası, Beşincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası, 6, 7, 8, 9 Ve 10. Ödülü 1.000 Türk Lirası. Bunun yanında Danışman Ödülü olarak da Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası, İkincilik Ödülü 6 Bin Türk Lirası, Üçüncülük Ödülü 4.500 Türk Lirası, Dördüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası, Beşincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası, 6, 7, 8, 9 Ve 10.  Ödülü 1.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir” dedi.

Göktekin, “Bulancak ilçesinde dereceye giren bir öğrencimize ise Bisiklet Hediye edilecektir. Yarışma Başvuruları tugva.org adresinden yapılabileceği gibi TÜGVA Bulancak İlçe Temsilciliği binasından da yapılabilecektir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım