Giresun Haberleri

Başkan Eroğlu’ndan Gazeteciler Günü Mesajı

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

0

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, zor koşullarda görev yapan ve halkın haber alma hakkının temsilcileri olan gazetecilere, özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ederek, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilimizde yerel ve ulusal alanda çalışan bütün basın mensuplarına yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Gazetecilere ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 Sayılı Yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabulüyle ilan edilen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün önemine vurgu yapan Başkan Eroğlu, “Toplumun gelişiminde, basının her konuda, bilgilendirme, aydınlatma, yönlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi önemli görevi yerine getirmesi büyük önem taşımaktadır. Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın, farklı görüşlerin seslendirilmesine de olanak sağlayarak, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirmektedir.  Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde görev yapan yerel ve ulusal medya mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım