Giresun Haberleri

Bayramda Çevre Temizliğine Özen Gösterelim

0

Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu bütün hemşerilerinin Kurban Bayramını huzurlu bir bayram içinde geçirmeleri, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde bir birleriyle kenetlenme içinde olmalarını temenni ederek ‘’Giresun’un doğal güzelliklerine’’ dikkat çekerek çevre temizliği konusunda uyarılara bulundu.

Başkan İbrahim Balcıoğlu; “Sahip olduğu doğal güzellikleri, yeşilin bin bir tonuyla kaplı yaylaları, zengin kültürel ve tarihi yapısıyla Giresun ve ilçeleri yerli ve yabancı turistlerin rotaları arasında başı çekiyor. Giresun ormanları, dereleri, dağı, bayırları, akarsuları, gölleriyle doğanın tüm güzelliklerini içerisinde barındıran yaylalara, bayram için memleketlerine gelen hemşerilerimiz yeşile doyacak ve bol bol, oksijen alacaklar.

Kümbet, Kulakkaya, Bektaş yaylaları, Mavi Göl, Sis Dağı, Bektaş Yaylası, Gölyanı Yaylası, Paşakonağı Yaylası, Karagöl Dağları, Kuzalan Tabiat Parkı,  Harşit Vadisi ve Kelkit Vadisi en çok ziyaret edilecek yerler olup doğal güzellikleri fotoğraf kareleri ile paylaşarak bayram sevincine ortak olacaklar.

Önerimiz yayla yollarında trafik yoğunluğuna ve çevre temizliğine karşı genel ve yerel idareciler önlem almasıdır. Türkiye’nin en temiz yaylalarında çevre temizliği konusunda hepimiz hassas olalım. Yaylada çöplerimizi bir poşette biriktirip dönüş yolumuzda ilk uygun çöp toplama alanına bırakalım. Doğamızı, çevremizi koruyalım. Buraların gerçek sahibi hayvan dostlarımızı da unutmayalım, çöplerimizi onlara bırakmayalım. Giresun Yaylalarının imajına zarar vermeyelim.

Bu bayramda da kazasız belasız yolculuklar diliyorum, Kurban Bayramınız mübarek olsun” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım