Giresun Haberleri

Bektaş ”Sandığa Küsmek Olmaz“

0

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş yaptığı seçim değerlendirmesinde seçim sonuçlarını değerlendirmeye devam ettiklerini söyledi.

Bektaş “14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği kesin olmayan seçim sonuçları tartışılmaya devam ediyor. Yapılan itirazlar sonucu sayılan oylara bakıldığında, itirazların ne kadar haklı olduğu anlaşılıyor. Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Giresun’da da itirazlar sonucunda, yapılan usulsüzlükler gün yüzüne çıkıyor. İl seçim kuruluna yaptığımız itiraz başvurusunun ardından oyların yeniden sayılmasını sağladık. Merkez Çınarlar, Osmaniye, Teyyaredüzü, Kavaklar Mahalleleri ve Çiçekli Köyünde oylar yeniden sayıldı.

Buna göre, Çınarlar Mahallesinde 1031 nolu sandıkta, müşahit tarafından verilen ıslak imzalı tutanak millet ittifakına 3 oy verildiğini gösterdiği halde, YSK sistemine 0 oy olarak işlendiği görüldü. Bir diğer mahalle Osmaniye’de 1206 nolu sandıkta partimize verilen 96 oy, sisteme 0 oy olarak işlenirken, aynı mahallede 1205 nolu sandıkta Cumhuriyet Halk Partisine 92 oy verilmişken sisteme bu sayının 63 olarak işlendiği açığa çıktı. Teyyaredüzü mahallesinde 1223 nolu sandıktan millet ittifakına verilen 1 oy YSK sistemine 0 olarak geçirilirken; Kavaklar mahallesi 1180 nolu sandıktan Cumhur ittifakına hiç oy çıkmadığı halde sisteme 2 oy olarak eklendiği görüldü. Çiçekli köyü 1283 nolu sandıktan Cumhuriyet Halk Partisine ıslak imzalı tutanakta 41 oy verildiği halde sisteme 31 oy olarak kaydedildi.

Yapılan itirazlar neticesinde ortaya çıkan bu sonuçlara ilişkin bir açıklama yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, vatandaşın verdiği oyların takipçisi olacaklarını, hiçbir konuda haklarının yenilmesine izin vermeyeceklerini ifade etti. Bektaş, demokratik bir ortamda yapılmasını temenni ettikleri seçim sonuçlarında ortaya çıkan bu yanlışlıklara üzüldüklerini dile getirerek “Vatandaşımızın verdiği her bir oyun takipçisi olacağız. Haklarının yenilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçiminde, vatandaşlarımızın ülkemizin aydınlık yarınları için oylarını mutlaka kullanmalarını bekliyoruz. Hiçbir şekilde sandığa küsmeyelim. Bütün seçimler önemli fakat 28 Mayıs’ta yapılacak seçimler ayrı bir önem taşıyor. Ülke olarak yeterince yorulduk ve gerildik. Güzel günlerin özlemini çekiyoruz. Gençlerimiz ‘hayatta kalmak ile yaşamak’ arasındaki farkı sorgular hale geldi. Emeklilerimiz üç kuruş maaşları ile yaşam mücadelesi veriyor. Sayın genel başkanımızın da ifade ettiği gibi bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmesin istiyoruz. O yüzden yılmadan, umutsuzluğa kapılmadan demokratik bir şekilde oylarını kullanan tüm vatandaşlarımızın haklarının takipçisi olacağız“ dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım