Giresun Haberleri

Bektaşoğlu Seçmeni 28 Mayıs’ta Sandığa Çağırdı

0

İyi Parti Giresun İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu yaptığı yazılı açıklama ile Giresun halkını 28 Mayıs’ta oy kullanmaya ve tek adam rejimine karşı oy vermeye davet etti.

Bektaşoğlu açıklamasında “Tek adam rejiminin halktan istediği desteği alamamış olması 14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimini ikinci tura bırakmıştır. Ortaya çıkan sonuçta partimizin de içinde bulunduğu muhalefet cephesinin de zaferi olarak nitelendirilemeyeceği gibi aynı zamanda Cumhur İttifakı öncülüğünde saray rejiminin de bir zaferinden söz edilemez.

Devletin her türlü imkânlarını kendi lehlerine kullanmaları dahi istenilen çoğunluğa ulaşmalarına yetmemiştir. 28 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimine elimizdeki tüm olanakları seferber etmiş başta Cumhuriyet Halk Partisi ve diğer Millet İttifakı ortaklarımızla bu süreci en iyi şekilde değerlendirerek ikinci tur seçimlerine hazırlanmış bulunmaktayız. 28 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde oy verecek yurttaşlarımızın bu seçimin kişiler arasındaki bir seçim olarak değil saray saltanatı ile parlamenter sistem arasındaki bir seçim olduğunu göz ardı etmemeleridir.

Son olarak tüm gençlerimize tüm kadınlarımıza tüm emeklilerimize tüm işçilerimizi tüm yurttaşlarımıza sesleniyorum. Atacağınız her oy cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının kaderini belirleyecek.  2. yüzyılda adaletle özgürlükle yeniden inşa edeceğimiz ülkemiz için demokrasi için 28 Mayıs’ta tüm yurttaşlarımızı sandığa bekliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım