Giresun Haberleri

Belediye Meclisi Toplandı; Önemli Kararlar Aldı

0

Giresun Belediye Meclisi Şubat ayı ilk toplasını yaptı. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündemdeki maddeler görüşüldü. Bazı maddeler karara bağlanırken bazı maddeler ise komisyona havale edildi.

Buna göre; Belediye bünyesinde bulunan Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü’nün iptal edilerek,  Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün kurulması, Belediye Tiyatro Müdürlüğü’nün iptal edilerek Kültür İşleri Müdürlüğü’nün kurulması Belediye Meclisi tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Karara göre; Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün bünyesinde sosyal yardım ve sosyal hizmetler yer alırken, Kültür İşleri Müdürlüğü’nün bünyesinde ise tiyatro, konservatuar, basın ve yayın işleri, beyaz masa, kültür ve sanat etkinlikleri, kültür yayınları, turizm ve tanıtım, gençlik işleri yer alacak.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bu değişimi “Belediyemizde kurumsal kimliği güçlendirmek, birbiriyle ilgili birimlerin hizmetlerinin aynı müdürlük içinde daha hızlı ve verimli yürütülmesini sağlamak, iş ve işlemlere hız kazandırmak’’ olarak açıkladı.

Bir sonraki toplantının ise 11 Şubat Perşembe günü saat 14.00’da yapılmasına karar verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım