Giresun Haberleri

Belediye Meclisinin Ahde Vefası Takdir Topladı

0

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Ömer Şentürk ilk icraatını gerçekleştirdi. Şebinkarahisar Belediye Meclisi ilk toplantısında aldığı bir kararla hizmet binası arkasındaki 8 dönümlük sosyal yaşam alanı olan millet bahçesine “Şahin Yılancı Millet Bahçesi” ismini vererek merhum belediye başkanının isminin ebediyen yaşatılması için bir adım attı.

Yapımında büyük emeği olan millet bahçesi sosyal yaşam alanının belediye meclisi üyeleri tarafından ismi verilerek kabul edilmesi takdir toplamış olup Yılancı ailesini ve sevenlerine de bir nebze olsun moral kaynağı oldu.

Merhum Başkan Şahin Yılancı; ’’Yeni Proje Şebinkarahisar’a Değer Katacak’’ demişti. İşte o haber:

Yeniden restore edilen Şebinkarahisar Belediye hizmet binası arkasındaki 8 dönüm civarındaki arazi sosyal yaşam alanı olarak ilçeye kazandırılıyor. Tarihi Kentler Birliği üyesi olan Şebinkarahisar’ı tarihi kimliğine uygun, sosyal ve sağlıklı yaşam alanlarını ilçeye kazandırmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Şahin Yılancı, Belediye hizmet binası arkasında bulunan 8 dönümlük araziye ‘’şehir parkı’’ yapacaklarını belirtti.

Başkan Yılancı, proje tamamlandığında şehir parkının içinde cami, tarihi hamam, kamelya ile seyir alanları, açık hava spor aletleri, yürüyüş alanlarından, çocuk oyun gruplarına, dinlenme alanlara kadar birçok etkinliğin rahatça gerçekleştirileceği bir yaşam merkezi ilçeye kazandırılmış olacak” dedi.

Yılancı, Şehir parkı projesini hizmet binası ile birlikte bir bütün olarak düşünüyoruz. Burada hizmet binası içinde şehir müzesi olacak, ayrıca şehir parkı içinde yapabilirsek Miniatürk örneğinde olduğu gibi açık hava müzesi şeklinde turizm amaçlı Şebinkarahisar tarihi kimliğine uygun bir alan ve ilçe yaşamında hemşerilerimizin aileleri ile beraber kaliteli vakit geçirebilecekleri ve huzur içerisinde dinlenebilecekleri bir ortam hazırlıyoruz.

Şehir Parkı tamamlandığında,  sosyal etkileşim ve toplumsal birlikteliklerin sağlanacağı şehir parkı, çocukların ve ailelerin vazgeçilmez mekânları olacak. Şimdiden ilçe halkımıza hayırlı olmasının temenni ediyorum” dedi.

Başkan Yılancı, kente değer katacak hizmetlerinin süreceğini ve yapılacak projeler ile Şebinkarahisar’ın tarihi kent kimliğinin daha da öne çıkacağını sözlerine ekledi.

Haber: Sadi Toygar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım