Giresun Haberleri

Belediyeden Ücretsiz LGS ve TYT Deneme Sınavları

0

Bulancak Belediyesi ve Limit Eğitim Kurumları arasında yapılan protokolle, Bulancak genelinde lise öğrencilerine yönelik ücretsiz TYT (11. ve 12. Sınıflar) ve LGS (Lise Geçiş Sınavı 8. sınıflar) deneme sınavları yapılmaya başlandı.

Deneme sınavlarının ilki olan TYT Deneme Sınavı 6-8 Mayıs tarihlerinde, Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nda yapılırken sınava ilçede eğitim gören lise öğrencileri yoğun katılım gösterdiler. Deneme sınavının kendilerini ölçmede büyük faydası ve değeri olduğunu belirten öğrenciler, Belediye Başkanımız Sayın Recep Yakar’a bu imkânı bizlere sağladığı için çok teşekkür ederiz dediler.

LGS Deneme Sınavı 21 Mayıs Pazar günü

Belediye’den yapılan açıklamada; LGS (Lise Geçiş Sınavı) deneme sınavının ise 21 Mayıs Pazar günü yapılacağı, başvuruların 18 Mayıs tarihine kadar devam edeceği ve LGS sınavına girmek isteyen tüm öğrencilerin Limit Eğitim Kurumlarına başvuru yaparak kayıt yaptırabilecekleri ifade edildi.

Belediye Başkanı Recep Yakar, “Bu deneme sınavları ile bir nebze de olsa öğrenci kardeşlerimize destek olmak istedik. Tüm öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım