Giresun Haberleri

Belediyenin 2022 Yılı Bütçesi 300 Milyon TL

0

Giresun Belediye Meclisi Kasım ayı 3. toplantısını yaptı. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında belediye meclis salonunda gerçekleşen toplantıda belediyenin 2022 mali yılı bütçe ve tarifeleri görüşüldü. Belediyenin 2022 yılı bütçesi 300 milyon TL olarak oylamaya sunuldu ve oy çokluğuyla kabul edildi.

Toplantıda, 2022 yılı içerisinde Belediyenin bütçe gelir kalemleri, gider kalemleri ve müdürlüklere ayrılan bütçe tutarları ayrı ayrı görüşülerek karara bağlandı. Giresun Belediyesi’nin 2021 yılı bütçesi ise 265 milyon TL olarak kabul edilmişti. 300 milyonluk 2022 bütçesiyle yüzde 13.20’lik bir artış yaşanmış oldu.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yeni bütçenin şehrimize, ilimize ve belediyemize hayırlı olmasını temenni ederek: “2,5 yıl içerisinde 210 milyon liralık yatırım yaptık. Bu bizim için güzel bir gösterge. Tek gayemiz almış olduğumuz yükü ve görevi layıkıyla yerine getirmek. Bütçenin hazırlanmasında emeği geçen bürokrat arkadaşlarımıza ve meclis üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir sonraki belediye meclisinin ise 1 Aralık 2021 Çarşamba günü toplanması kararlaştırıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım