Giresun Haberleri

Bir Kurbanın İyilik Yolculuğu

0

Kızılay, Kurban Bayramı dolayısıyla yurt içinde ve yurt dışında kurbanlık kabul etmeye başladı. Kampanyanın son günlerine yaklaşıldığı bugünlerde hızlı hareket etmek gerektiği de ortada.

Afetzede Erdal E. “Ömrüm boyunca böyle bir felakete şahitlik etmemiştim. Yağmurun şiddetini görünce oğlumu aramaya çıktım. Önce su, sonra çamur her yeri kaplamaya başladı. Bazı evler pencerelerine kadar suyla doluydu. Ne yapacağımı bilmiyor, her yerde oğlumu arıyordum. Sel devam ederken Kızılay geldi. Afet boyunca bizi yalnız bırakmadılar. Çoluk çocuğumuzun, hayvanlarımızın canları için uğraştılar.

Her gün sıcak yemek getirdiler. Meğer yediğimiz yemekler daha önce kesilen kurbanlara aitmiş. Ben de Kızılaycıların yanına gidip bir koyunumu vermek istediğimi söyledim. Biliyorum ki başkası benzeri bir felaket yaşadığında, benim kurbanım da onun karnını doyuracak.”

Sen de vekâlet ver

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım