Giresun Haberleri

Bu Ateş Sizi de Yakar

0

CHP Giresun Merkez İlçe Teşkilatı tarafından yapılan yazılı açıklamada Giresun Belediyesinde çalışan itfaiye personelinin alacaklarının ödenmediği gibi görev yerlerinin değiştirilerek personele gözdağı verildiği iddia edildi.

Yapılan açıklamada “Giresun Belediyesi’nde müfettiş incelemesi ile de teyit edilen alacaklarını talep eden itfaiye personellerinin alacakları ödenmediği gibi personellerin görev yerleri değiştirilerek gözdağı verilmektedir.

Ne zaman bir eksikliği dile getirsem “Başkan hukukçu, gitsin şikâyet etsin” diyerek eleştirilerden kurtulmaya çalışan AKP Merkez İlçe Başkanı Sn. Başer’in Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na da “Hukukçusunuz, bu yaptığınız kanuna aykırı” diyebileceğini elbette sanmıyoruz. Ancak hatırlatmak isteriz ki alanında yetkin itfaiye personelini farklı birimlere göndermek toplum güvenliğini de tehlikeye atmaktadır.

“Bırakın maaşları tazminatları bile ödeyeceğiz” vaatleriyle gelip aradan geçen süre zarfında personeliyle zoraki öz çekim yapıp sosyal medyada paylaşmaktan öteye gidemeyen yöneticilere hatırlatmak isteriz ki; bu ateş sizi de yakar, söndürecek itfaiye bulamazsınız” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım