Giresun Haberleri

Bulancak Yaz Okullarında Dolu Dolu Etkinlik

0

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği’nin Bulancak’ta altı okulda 500’ü aşkın öğrenci ile açtığı Yaz Okulları dolu dolu etkinliklerle devam ediyor.

İlk ve ortaokullu gençlerin yoğun ilgisini gören TÜGVA Yaz Okullarında öğrenci sayısı 600’e dayandı. Öğleye kadar Kur’an-ı Kerim öğleden sonra sosyal etkinliklerle yazı dolu dolu geçiren öğrenciler keyifli zaman geçiriyor.

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin yaptığı açıklamada “Vakfımızın Yaz Okulları tüm Türkiye’de olduğu gibi Bulancak’ta yine sıra dışı bir yaz okulu yapmaya devam ediyor. Daha okulumuzun ilk haftasında çocuklarımızla çok sayıda faaliyetle bir araya geldik. Tüm okul idarelerimiz kendi bünyesinde harika çalışmalar çıkarıyor. Bu hafta okullarımızda masa tenisi, satranç, penaltı atma yarışması, basketbol top sürme ve okçuluk gibi birçok sportif turnuva ve etkinlik gerçekleştirildi. Her etkinliğin sonunda gençlerimize çeşitli ikramlarda bulunmaya da gayret ediyoruz. İki yıldır uzak kaldığımız gençlerimizle kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah önümüzdeki hafta da Lunapark ve Hayvanat Bahçesine gideceğiz gençlerle. Biz eğlenerek öğrenme, öğrenerek eğlenmeyi ilke edinmiş bir vakıf olarak gençlerin yüce dinimizin kitabı Kur’an-ı Kerim’i de en iyi şekilde öğrenmesi için gayret ediyoruz” dedi.

Göktekin “Öğretmen ve Öğrencilerimizle Sürekli Koordinasyon Halindeyiz”

Yaptıkları Yaz Okulu çalışmalarında ilk günden son güne kadar tüm ekibi ile koordinasyon halinde olduklarını söyleyen Göktekin “Tüm okullarımızla senkronize çalışan bir sistemle tüm öğrenci, öğretmen ve veli ile koordinasyon halindeyiz. Bu üç grubunda motivasyonunun sürekli olması, yüksek olması bizim için en önemli görevdir. Bu sebeple her gün en az iki okulumuz ziyaret ediyor, çalışmaları yerinde görüyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve ilçe kamu kurumlarımızla koordinasyon halinde Bulancak’ta Bulancak’ın evlatları için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım