Giresun Haberleri

Bürokrasinin Yıldızı İyi Parti’den Aday…

0

DSİ Eski Genel Müdür Vekili hemşerimiz Kaya Yıldız İyi Parti’den Giresun milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. DSİ’de çekirdekten yetişme bir bürokrat olan Bulancaklı hemşerimiz Kaya Yıldız bir süre Genel Müdürlüğe vekâlet ederken bu görevinden alınmıştı. Meslek hayatı DSİ’de geçen Yıldız’ın görevinden alınması hemşerilerimiz tarafından da tepkilere yol açmıştı.

DSİ’deki görevinden istifa ederek memleketine gelen Kaya Yıldız, İYİ Parti İl Başkanlığında bugün İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu, Merkez İlçe Başkanı Çetin Ceyran’ın hazır bulunduğu ve bazı aday adaylarında katıldığı toplantıda aday adaylığı olduğunu kamuoyuna duyurdu.

Kaya Yıldız Kimdir?

1970 Yılında Giresun’un Bulancak ilçesinde dünyaya geldi. 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Devlet Su İşleri II. Bölge Müdürlüğü/İzmir’ e bağlı Uşak Kontrol Kısım Mühendisliği’nde mühendis olarak göreve başladı.

Temmuz 1994 – Nisan 1995 yılları arasında askerlik görevini tamamladı ve Devlet Su İşleri II. Bölge Müdürlüğü/İzmir’e bağlı Uşak 23. Şube Müdürlüğü’nde yeniden göreve başlayarak 1995-2005 yılları arasında mühendis olarak görev yaptı.

2005-2010 yılları arasında Uşak 23. Şube Müdürü olarak görevini yürüttü. 2010-2012 yılları arasında İzmir Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

20.10.2012 tarihinde Bölge Müdürü olarak Devlet Su İşleri Aydın 21. Bölge Müdürlüğü’nde göreve başladı ve 2012-2015 yılları arasında aynı Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 27.02.2015 – 30.01.2017 tarihleri arasında DSİ Genel Müdürlüğü Proje ve İnşaat Dairesi Başkanlığı Daire Başkanlığı görevini yürüttü.

30.01.2017 tarihinden itibaren Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Daha sonra Genel Müdür vekilliği görevine de getirilen Yıldız, bir süre değişen Bakan tarafından görevinden alındı.

Evli ve iki çocuk babası Yıldız, orta derecede Fransızca bilmektedir.

Haber: Remzi Mamaşoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım