Giresun Haberleri

Bursa Tirebolular Derneğinde Akça Güven Tazeledi

0

Bursa Tirebolular Derneği 5.Olağan Genel Kurulu Emek Yakup Aktaş Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Dernek Genel Sekreteri Sedat Keşmer’in selamlama konuşması ile başlayan Genel Kurulda oy birliği ile Divan Kuruluna TİRDEF Başkan Vekili Necati Yılmaz, Yenibağlar Mahalle Muhtarı Adil Gökçe, Sedat Keşmer seçildi. TİRDEF Başkan Vekili Necati Yılmaz, Divan Başkanlığına kendilerini layık gören haziruna teşekkür ederken, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Projesi ve Vizyonu Olan Yöneticiler Seçin

İstiklal Marşının ve Faaliyet Raporunun okunmasının ardından söz alan Tirebolular Derneği Başkanı Bülent Akça derneklere başkan ve yönetici seçerken Proje ve Vizyon sahibi hemşerilerimize yer verilmesi gerektiğinin altını çizerken; “2006 yılından bu yana Giresun STK’larının içerisindeyim. 8 yıldır da Tirebolular derneğinin başkanlığını yürütüyorum. Bu süre zarfın Bursa’da büyük ses getiren birçok projemiz oldu. Her ne kadar son yılımızda tüm derneklerde olduğu gibi pandemi nedeniyle büyük bir proje gerçekleştirmesek te dernek olarak yaptığımız çalışmaların örnek alınması bizlere gurur veriyor. Burada bulunan arkadaşlarıma tavsiyem her dernek bir alanda ihtisaslaşma yapsın ve yaptığı etkinlikleri o yönde planlasın. Bir dernek asil görevlerinin haricinde bir futbol turnuvası düzenliyorsa, diğeri de folklor yarışması düzenlesin. Başka bir dernek sünnet şöleni yapıyorsa, diğeri asker şöleni düzenlesin. Önümüzdeki dönemde artık Bursa’da daha çok söz sahibi olmak istiyorsak, birbirimize köstek değil, destek olup yolumuza ilerlemeliyiz” dedi.

Giresunlular Geçmişten Bu Yana Büyük Yol Kat Etti

Kongre de söz alan Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Üzeyir Aktaş da Bursa’da Giresunluların büyük bir yol kat ettiğini belirtirken; “Bursa’da Giresun camiası olarak hedeflerimiz var. Bazı zamanlar bu hedeflere ulaştık. Bazı zamanlar da ise bu hedefe ulaşma noktasında eksiklerimiz oldu. Bülent başkanımızın konuşmasında belirttiği gibi yeni dönemde daha sıkı sarılarak, Bursa’daki Giresunluları özlenen ve istenen hedefe ulaştırma yolunda önemli çalışmalar yapacağız” dedi.

Bulunduğumuz Konumu İyi Değerlendirelim

Bursa Giresunlular Derneği önceki dönem başkanı Adnan Kara da yapmış olduğu konuşmasında Artık geçmişte yapılan iyi veya kötü çalışmaları bir kenara bırakarak geleceğin planlanmasının yapılması gerektiğini belirtirken; “ Gün geçtikçe yaşam koşulları zorlaşıyor. Bu zorlukları birbirimize destek olarak aşabiliriz. Özellikle girişimci genç kardeşlerime tavsiyem, bir birlerimiz ile olan ticari ilişkilerimizi geliştirelim. Kazanan bu şekilde Giresun olsun” dedi.

Akça Yeniden Başkan Seçildi

Konuşmaların ardından seçime geçilirken yapılan açık oylama sonucunda; Bülent Akça (Başkan), Aydın Demiral (Başkan Yardımcısı), Fahri Karaman (Başkan Yardımcısı), Sedat Keşmer ( Genel Sekreter), İbrahim Şeker ( Muhasip), Yönetim Kurulu Üyeliklerine Serkan Aydın, Ayhan Emecan, Halil Kocaman, Fatih Yılmaz, Hüseyin Kanber, Erdoğan Kara, Adil Gökçe, Soner Yolcu, Yakup Demiral, Denetleme Kurulu Üyeliğine ise Aydoğan Çukurlu, İbrahim Memiç, M.Zeki Çakıcı, Sedat Çıtlak, Yakup Akça, Mustafa Bayraktaroğlu seçildi.

Derneğin TİRDEF Delegeliklerine ise Bülent Akça, Sedat Keşmer, İbrahim Şeker, Aydın Demiral, Erdoğan Kara, Hüseyin Kanber, Yakup Demiral, Aydoğan Çukurlu, Fahri Karaman, İbrahim Memiç seçildi.

Erdal Avcı / Bursa

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım