Giresun Haberleri

Cadde ve Sokaklar Köpüklü Suyla Yıkandı

0

Giresun Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele genelgesi kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilerek, sessizliğe bürünen cadde ve sokakları köpüklü su ile yıkayıp dezenfekte ediyor.

Belediye Temizlik İşleri bünyesinde oluşturulan ekip, özellikle kent merkezinde dezenfeksiyona ağırlık veriyor. Hafta içi halkın yoğun olarak kullandığı ana caddelerde gerçekleştirilen dezenfekte çalışmasında yollar özenle yıkanıyor. Ana caddeler ile bunlarla bağlantılı sokaklarda çalışmalarını sürdüren ekipler için, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle cadde ve sokakların boş kalması da büyük kolaylık sağlıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Normal günlerde olduğu gibi hafta sonu sokağa çıkma yasağında da işimizin başındayız.” diyerek:” Biz işimizi ve şehrimizi çok seviyoruz. Tedbirlerimizi elden bırakmadan şehrimizde önlem almaya devam ediyoruz. Bizim için vatandaşımızın sağlığı her şeyden önemli. Bu hassasiyetle şehrimizde korana virüs salgınıyla mücadele kapsamında çalışmalarımız üst seviyelerde devam ediyor” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım