Giresun Haberleri

Cumhurbaşkanı Dereli’ye Geliyor

0

10 gün önce büyük bir sel felaketi yaşayan Dereli’de yaraların sarılması için hummalı bir çalışma sergileniyor. Daha ilk günden itibaren devlet eli Dereli’ye uzandı.

Başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzeri Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Ekrem Pakdemirli, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu başta olmak devlet bürokrasinin teknik heyeti harabeye haline dönmüş Dereli ilçe merkezini yeniden düzenliyor ve eski haline getirmek için gece gündüz çalışıyor.

Selin yaşandığı ertesi günden beri Dereli’ye ve sel afetini yaşan diğer ilçelerimize adeta karargah kuran bakan Soylu, koordinasyonu bizzat kendisi yönetiyor.

Sel felaketinin boyutu ile ilgili Cumhurbaşkanına bilgi veren bakanlar aynı zamanda hasar tespitlerini yerinde inceliyor. Sel bölgesinde incelemeler yapmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Ağustos 2020 Pazartesi (Bugün) saat 14.30 gibi Dereli ilçe merkezine gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a selin açtığı yaralarla ilgili de bir brifing verilmesi bekleniyor.

Dereli Belediyesi anons ediyor ve Cumhurbaşkanının geleceğini duyuruyor. Anlaşılacağı üzere Erdoğan’ın yapacağı incelemelerin ardından bir açıklama ve konuşma yapması öngörülüyor. Ayrıca anonslarda sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmesi uyarıları da yapılıyor.

Cumhurbaşkanının Dereli’yi ve sel felaketi olan bölgemizi afet bölgesi ilan edip etmeyeceği de bugünkü konuşmasında netlik kazanacağı konuşuluyor.

Remzi Mamaşoğlu/ Giresun Dergisi İmtiyaz Sahibi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım