Giresun Haberleri

Darbe İmalı Bildiriyi Şiddetle Kınıyoruz

0

103 emekli subay imzasıyla milli iradeyi hedef alan bir bildiri yayınlanması üzerine Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada “Ülkemizin dünya projesi, “Kanal İstanbul’u” bahane edip, Montrö Sözleşmesinin arkasına sığınarak, uluslararası güçlerin sözcülüğünü yapanlar, bir gece yarısı bildirisiyle ülkemize, milli iradeye ve anayasal düzene yönelik bir saldırı girişiminde bulunmuşlardır.

15 Temmuz darbecilerinin, milletin silahını, millete çevirdikleri gibi, bu bildiriye imza atanlar da milletin verdiği unvan ve rütbeleri millete karşı kullanmışlar ve anayasal sisteme karşı suç işlemişlerdir. Darbe imalı bildiriyle ülkemizi bunalıma, milletimizi buhrana sürüklemek isteyenleri şiddetle kınıyoruz.

Türkiye, bugün Afrika’da, Ortadoğu’da, Doğu Akdeniz’de, Kafkaslarda ve bölgesinde kendi hakkını koruyan, mazlumu kollayan güçlü bir ülkedir.

Salgın döneminde milletimizin sağlığı için yapılanlar tüm dünyaya örnek olmuş ve insanımız için tüm imkânlar seferber edilmiştir. Savunma sanayimizdeki ilerleme dünyanın dikkatini çekmiştir.

Ülkemizde bu kadar gelişmeler olurken, Türkiye’nin bu büyümesinden rahatsız olanlar, önümüzü kesmek için her türlü saldırı araçlarını kullanmışlar, kullanmaya da devam etmektedirler.

Bugün bu bildiri ile devlet içindeki paralel oluşumlar harekete geçirilmek istenmiştir. Millet olarak,  bu tuzak kuranlara ve başkasına maşası olanlara karşı, birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.

Bu bildiriyi tertip edenlerle, bildiriye imza atanların organize bir odak oldukları açıktır. Güvenlik güçlerimiz,  bu karanlık yapıyı deşifre ederek, darbe teşekkülü içinde olanları yargı önünü çıkaracaktır.

Bu millet, 28 Şubat ve 15 Temmuz rüyası gören darbecilerin kâbusu olmaya devam edecektir.  İhanet ve dalalet içinde olanlar bu millete yol gösteremezler.

Milletimiz, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, meclisimize,  idarecilerimize, hükümetimize, yetki vermiştir. Bu iradeyi tanımayanlar, bu ülkeye ihanet içinde olanlardır.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, üyelerimiz ve tüm gönüllü kuruluşlarımızla birlikte darbecilere karşı, milletimizin, devletimizin, idarecilerimizin, güvenlik güçlerimizin, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olacağımızı, bu hain bildiriyi tertip edenlere karşı teyakkuz halinde olunması gerektiğini kamuoyuna saygıyla sunarız” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım