Giresun Haberleri

Darbe İmalı Mesaj Veren Anayasa Mahkemesi Üyesi İstifa Etmelidir

0

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı geçtiğimiz günlerde darbe imalı bir mesaj atan ve siyasi kargaşa ortamı çıkaran Anayasa Mahkemesi üyesinin istifasını istedi.

TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut imzasıyla yayınlanan bildiride “Anayasa Mahkemesi’nin bir üyesi tarafından sosyal medyada yapılan paylaşım tam olarak bir darbe imasıdır. Bu eylem, kamuoyunda 17-25 Aralık hukuk darbesi girişimini hatırlatmıştır. Anayasa mahkemesi üyesinin, ait olduğu kurumun üyelik vakar ve şerefi ile bağdaşmayan bu davranışını kınıyoruz.

Devletin himayesinde, tarihimizin acı olaylarını ima ederek, millet üzerinde korku ve panik ihdas etmeye çalışmak, makamı kötüye kullanmaktır. Topluma moral bozucu mesaj verilmiş ve kamu düzeni hedef alınmıştır.  Bir terör örgütüne ait usul ile kamuoyuna sembolik mesaj veren Anayasa Mahkemesi üyesi istifa etmelidir.

Ülkemizin birlik ve beraberliği bu algı operasyonlarıyla zayıflatılmak istenmektedir. Milletimiz darbecilerle hesaplaşmış ve devletine sahip çıkmıştır. Devlet kurumlarının art niyetli kişilere basamak yapılmasına asla müsaade edilmemelidir.

Geçmişte hukuk garabetleri ile adaleti yaralayanların, yeni bir hesabın içinde olmasına ve milletin egemenlik haklarını gasp etmeye tevessül etmelerine devletimizin biran olsun tahammülü yoktur. Artık millet -devlet birdir.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak üyelerimizle birlikte, kamuoyuna darbe imalı mesaj verilmesinin maksatlı ve planlı bir hareket olduğunun farkındayız. Devletimizin kurumları arasında bir çatışma çıkartmanın hedeflendiğini görmekteyiz. Birlik ve beraberliğimizin korunması için herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım