Giresun Haberleri

Depremzede Bir Aileyi de Siz Koruyun

0

İnsani Yardım Vakfı (İHH) deprem bölgesini ayağa kaldırmak için konut kampanyası başlattı. Konteyner ev şeklinde yapılacak evlerin bir tanesinin maliyeti ise 125 bin lira olarak belirlendi.

Yapılan açıklamada “Ülkemizdeki depremde 12 binden fazla bina yıkıldı. Yüz binlerce vatandaşımız kış mevsiminde evsiz kaldı. Sıcak bir yuvaya en çok ihtiyaç duydukları zamanda yanlarında olmak için konteyner mahalleler kurmaya başladık.

2 oda, banyo, mutfak ve tuvaleti olan; elektrik ve su tesisatları hazır şekilde teslim edilecek olan konteyner evler, depremzede vatandaşlarımızı soğuklardan koruyacak ve aileleri bir arada tutacak. Geceleri hava daha da soğuyor, özellikle yaşlılar ve çocuklar daha çok etkileniyor.

Gelin, hep birlikte kardeşlerimizin yanında olalım; dondurucu soğuklarda yalnız bırakmayalım. Dilediğiniz miktarda bağış yaparak bir ailenin korunmasına vesile olabilirsiniz” dendi.

Bir Konteyner Ev Maliyeti: 125.000 TL

Kahramanmaraş merkezli depremde 10 şehirde 12 binden fazla bina yıkıldı, binlercesi kullanılamaz hale geldi. On binlerce aile kış mevsiminde evsiz kaldı. Biz de yaraları sarmak için depremden etkilenen vatandaşlarımıza konteyner mahalle kuruyoruz. 2 oda, banyo, mutfak ve tuvaleti olan konteyner evler binlerce aileyi soğuktan koruyacak.

Tüm evler arazisi düzenlenmiş; altyapısı, elektrik tesisatı ve temiz-kirli su tesisatı hazır şekilde ihtiyaç sahibi ailelere teslim edilecek. Gelin, depremzede vatandaşlarımızın yanında olalım. Zor zamanlarında yalnız bırakmayalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım