Giresun Haberleri

Dereli Şebinkarahisar Yolu Olmazsa Olmazımızdır

0

Giresun Kent Konseyi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, Dereli Şebinkarahisar Yolu ve Pınarlar Tünel projesini değerlendirdi.

Dereli – Şebinkarahisar yol standartlarının iyileştirilmesi ve Pınarlar Tünel Projesi için açıklamalarda bulunan Giresun Kent Konseyi Başkanı Mürşit Gürel “Giresun konumu gereği tarih boyunca birçok önemli ticaret yolları üzerinde köprü görevinde bulunmuştur. Bu yollar sayesinde başta ticari olmak üzere siyasi, kültürel ve toplumsal pek çok etkileşim gerçekleşmiştir. Şehrimiz ve dolaylı olarak da komşu illerimizin her alanda stratejik hedeflere ulaşabilmesi adına karayolu bağlantılarımız önemlidir. Giresun – Şebinkarahisar Karayolunda yapımı devam eden Eğribel Tünelinin önemi, Pınarlar Tünelinin yapılmasıyla daha da anlam kazanacak ve yola değer katarak mesafeyi kısaltmış ayrıca 12 ay ulaşım imkânı da sağlayacaktır.

Gelecek turizmde diyoruz ben İnanıyorum ki; Türkiye‘nin kurtuluşu olmayan tek ili, yani hiç bir zaman işgal altına alınmamış ilimiz, fındığın en kalitelisinin yetiştiği Giresun, merkez ilçe dâhil 16 ilçesi, 17 beldesi, 536 köyü olan bu güzel ilimizin doğal güzellikleri ve tarihi bakımdan gezilmeye, görülmeye değer yerlerine ulaşım sözüne ettiğimiz bu yollar ile sağlanacaktır.

Kümbet, Bektaş ve hatta Kulakkaya turizmi, bölgenin ekonomik gelişimi bu yolun yapımına bağlıdır. Büyük turizm seyahat acenteleri dahi Kelkit Havzası üzerinden Karadeniz’e ulaştırmayı hedefliyorlar. Tur şirketleri güzergâhlarını Tamzara, Kümbet, Kulakkaya ve Dereli yolu üzerinden planlıyorlar. Bu bakımdan yol bizim için olmazsa olmaz önceliklerimiz içerisinde yer almaktadır” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım