Giresun Haberleri

Devlet Hastanesi Yoluna Yeni Kaldırım Çalışması

0

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Cumartesi Pazarı mevkiinden başlayıp eski Devlet Hastanesi yoluna takip eden güzergahta yeni kaldırım çalışması başlattı.

Yaklaşık 400 metre uzunluğundaki çalışmada beton kaldırımın sökülerek yerine günümüz şartlarına uygun daha modern kaldırım yapılacağı bildirildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada Giresun’u her yönden değiştirmeye kararlı olduklarını belirterek: “Belediye olarak mahallelerimizde bir taraftan yeni yol ve kaldırım ihtiyaçlarını karşılarken bir taraftan da mevcut yol ve kaldırımlarımızı da bakımdan geçirip taşıt ve yaya ulaşımına elverişli hale getiriyoruz. Bu çerçevede, Cumartesi Pazarı dediğimiz mevkiini takiben eski Devlet Hastanesi güzergahına yönelik (Gedikkaya Caddesi) engelli vatandaşlarımızın da kullanımına uygun yeni kaldırım yapmak üzere çalışma başlattık. Kısa zamanda çalışmalarımızı tamamlayarak vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım