Giresun Haberleri

Elektrik ve Akaryakıt Zamları Protesto Edilecek

0

İyi Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu tarafından yapılan açıklamada “10 Şubat Perşembe günü saat 14.00’te Dereli eski belediye binasının önündeki meydanda elektrik ve akaryakıt zamlarını protesto eden bir basın açıklaması yapacağız” denildi.

Eroğlu açıklamasında ayrıca “Elektrik ve akaryakıt ekonominin temel girdileri olup, Fiyat istikrarına kavuşmadan ekonomi de bir istikrara kavuşamayacak.

Fakirden alıp zengine vermek sosyal adaleti daha fazla bozacaktır. Bu yüzden temel girdilerden katma değer vergisinin düşürülmesini ve temel girdilerin ucuzlatılmasını talep ediyoruz. Katma değer vergisi indirimi pandemiden zarar eden esnaflara ve de tüm tüketicilere katkısı olacak ve bozulan sosyal adaleti düzeltecektir.

Bu nedenle tüm halkımızı ve basın mensuplarını 10 Şubat Perşembe günü saat 14.00’da Dereli Belediyesi eski binası önündeki basın açıklamamıza bekliyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım