Giresun Haberleri

Eroğlu, 50 Milyar Doları Nereden Bulacaksınız?

0

İyi Parti Giresun İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu, hükümetin temel gıda da yaptığı KDV indirimini olumlu bulduğunu ancak bunun karşılığında bütçe de gerçekleşmeyen 50 milyar dolarlık geliri nereden karşılayacağını belirtmemiştir. Bunu da para basarak karşılıksız tasarruf etmeden gerçekleştirirse yeniden enflasyon olarak bize dönecektir. Bu 50 milyar $’ı mutlak surette hükümetin bütçesinden tasarruf etmesi gerekmektedir.

Elektrik ve akaryakıt fiyatlarında da ÖTV ve  KDV indirimi sağlanana kadar mücadeleye devam edeceklerini açıklayan Eroğlu, 22 Şubat Salı günü Şebinkarahisar’da saat 13:30’da yeniden basın açıklaması yapacaklarını duyurdu. Basın açıklamasında elektriğe niye fahiş zam yapıldığını açıklayacağını belirten Eroğlu, bütün vatandaşları basın açıklamasına davet ettiklerini belirtti. Basın açıklamasına bütün siyasi partilerin yanı sıra sivil toplum örgütlerini de çağıran Eroğlu, fahiş zam yapılan elektrik ve bir yılda 84 kere zam yapılan akaryakıtta ÖTV ve KDV İndirimi istediklerini ve zamların makul seviyeye çekilmesini istediklerini söyledi.

Dereli-Şebinkarahisar yolunun da yıllardır kangren yaraya dönüştüğünü savunan Eroğlu bu konuyu da sürekli Giresun gündeminde tutmaya devam  edeceğiz. Eğribel Tüneli için emeği geçenlerden Allah razı olsun diyoruz ama Ovit 15,5 km uzunluğunda çift tüplü tünel yapıldığını ayrıca Ovit’e çıkana kadar 5-6 tane çift tüplü tünel olduğunu Mesudiye yolunda ise 15-20 tane tünel yapıldığını belirten Eroğlu, bir an evvel diğer tüpün de açılması gerektiğini Şebinkarahisar‘ın 83 km ile E23 Erzincan karayoluna bağlandığını ve E23 Erzincan karayoluna 23 km mesafede Akıncılar’a bağlayan yolun da yapılması gerektiğini söyledi. Bu yol Şebinkarahisar’ın değil Giresun’un yoludur açıldığında Giresun limanı Karadeniz’in en işlek limanı olacaktır” dedi.

Mavi ile çizilen 38 km uzunluğundaki akıncılar yolu yapıldığı takdirde 80 km uzunluğundaki mevcut yol da 38 km düşerek Erzincan yoluna bağlanacaktır. Viyadük yapılırsa 28 km ye inecektir. Orta Anadolu Sivas ve Kayseri’nin limanlara en yakın yolu olacak ve Karadeniz’i de Akdeniz’e bağlayacaktır. Eğribel tüneli de daha çok işlev görecektir. Giresun limanı da en işlek liman olacaktır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım