Giresun Haberleri

Eynesil İçin TOKİ Talepleri Alınmaya Başlandı

0

TOKİ tarafından Türkiye genelinde başlatılan 500 bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Eynesil ilçesinin de dâhil edilmesinin ardından bugünden itibaren, Eynesil için müracaat “Talep Toplama”  başvuruları başladı.

TOKİ tarafından Eynesil ilçesine 100 Konutluk kontenjan verildiğini belirten Ak Parti Eynesil İlçe Başkanı Hüseyin Mürtezaoğlu, ”Yaklaşık 1,5 yıl önce ilçemize TOKİ tarafından Sosyal Konutların yapılması için gerekli girişimlerde bulunmuştuk.  İlçemiz Eynesil için çok önemli konulardan birside toplu konut yapılması idi. Göreve geldikten bu yana bu konuda çeşitli girişimlerde bulunduk. Ankara’daki temaslarımız esnasında ilçemize uygun yer bulunması durumunda TOKİ tarafından toplu konut yapılması sözünü almıştık. TOKİ Başkanlığı tarafından istenilen kriterlere uygun yer teminini sağladık. Gerekli evrakları TOKİ Başkanlığına ilettik.

Bizim bu hazırlığımıza istinaden Türkiye genelinde yapılacak olan 250 bin konuttan Eynesil ilçemize 100 konutluk kontenjan verildi. Bizlerden yardımlarını esirgemeyen başta

Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a, Milletvekillerimiz Sayın Cemal Öztürk’e, Sayın Kadir Aydın’a Sayın Sabri Öztürk’e Ak Parti İl Başkanımız Kenan Tatlı’ya ve TOKİ yetkililerine ilçem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Bu konudaki gelişmeleri halkımız ile paylaşmaya devam edeceğiz. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Haber: Ahmet Ceylan

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım