Giresun Haberleri

Eynesil Kemaliye Köyü Derneğine Onur Belgesi

0

Ankara Şehit Gazi Sosyal Hizmetler Merkezi tarafından Kemaliye Köyü Derneğine onur belgesi verildi. 22 Eylül 1981 tarihinde Kırklareli Babaeski Pancarlı Köyünde meydana gelen askeri uçak kazasında 65 asker şehit olmuştu. 65 Kişinden biri de Giresun Eynesil Kemaliye Köyü nüfusuna kayıtlı Mehmet Civak idi. Anma törenleri her yıl kazanın meydana geldiği Babaeski’de 22 Eylül’de yapılıyor.

Ankara Şehit Gazi Sosyal Hizmetler Merkezi’nin verdiği onur belgesinde, “Sayın Giresun Eynesil Kemaliye Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği, Türkiye Cumhuriyeti ülkesi ve milletinin bölünmez birliği için bedenlerini bayrak yapan Kahraman Gazilerimize ve Şehit Çocuklarımıza verdiğiniz değerli desteklerden dolayı teşekkür ederiz” diye yazıyor.

Şehit Mehmet Civak, Kemaliye Köyü Derneği Başkanı ve Sarıyer Giresunlular Derneği Başkan Vekili Mustafa Civek’in dayısı olup Kemaliye Köyü Derneği kurucu başkanı Hasan Civak ve Sarıyer Giresunlular Derneği Başkanı ve Kemaliye Köyü Derneği Eski Başkanı Erkan Civak’ın amcasıdır.

Şehidimize ve tüm şehitlerimize Yüce Mevladan rahmet dileriz. Mekânları cennet olsun ruhları şad olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım