Giresun Haberleri

Eynesil’de Yol Sevinci

0

Eynesil’in Boztepe Mahallesinde özellikle tarım alanlarının yoğun olduğu yere (Salifler yanı) yeni yol açıldı. Toplam 800 metre olan yolun ileriki günlerde de iyileştirme çalışmaları yapılacağı bildirildi. İlgili yerde çay ve fındık bahçesi olan vatandaşlar önceden patika yoldan arazilerine gittiklerini, çay ve fındıklarını sırtlarında taşıdıklarını belirttiler.

Vatandaşlar, ”Buradaki tarım arazilerine araçla ulaşım olmadığı için ürünlerimizi sırtımızla taşımak zorunda kalıyorduk. Bundan sonra yol sayesinde sırtımızda yük taşımayacağız. Bazıları için belki önemsiz ve yersiz gibi gözüken bu yol, buradaki yaklaşık 30 ailenin işini çok önemli bir şekilde kolaylaştıracaktır.  Sebep olanlardan, yaptıranlardan ve emeği geçenlerden Allah razı olsun” dediler.

Boztepe Mahalle Muhtarı Hüseyin Karaal ise, “Mahalle halkımız tarım arazilerine patika yoldan gidip-geliyorlardı.  Yolun geçeceği güzergâhta ve burada tarım arazisi olanların isteği doğrultusunda buraya yeni yol açılması talebini belediyemize ilettik. Sağ olsunlar isteğimiz doğrultusunda buraya 800 metreye yakın yeni yol açıldı.  Çay ve fındıkları sırtlarında taşımak zorunda olan üreticilerimizi bir nebze olsun rahatlatmış bulunmaktayız. Mahallemizin önemli bir eksiğini daha tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yukarı Boztepe çay alım yerinden başlayıp, Kise Yanı-Bilal Deresi arasındaki yolu olmayan mevkiinin Kise yanına kadar olan ilk etabını 3 günlük yoğun çalışma sonunda bitirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Haber: Ahmet Ceylan

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım