Giresun Haberleri

Fındık Alım Tarihi 30 Nisan 2021’e Kadar Uzatıldı

0

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, fındık alım tarihinin uzatılmasına yönelik kararnamenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandığını bildirdi.

Fındık üretilen illerin milletvekillerinden oluşan TBMM Fındık Çalışma Grubunun başkanlık görevini de yürüten Öztürk, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Toprak Mahsulleri Ofisinin, 31 Aralık’ta sona erecek 2020 ürünü fındık alım tarihinin, 30 Nisan 2021’e kadar uzatılmasına yönelik kararname Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanmıştır. TMO’nun fındık alım süresinin uzatılması, fiyatların aşağı düşmesini engelleyecektir” dedi.

Fındık üreticilerinin her daim yanında olduklarını belirten Öztürk; ’Fındık üreticisine her zaman destek olan Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, bu kararın alınmasında verdikleri desteklerden dolayı Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye ve Toprak Mahsulleri Ofisi ekibine teşekkür ediyorum. Üreticilerimize ve bölge insanımıza hayırlı olsun’’ dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım