Giresun Haberleri

Fiskobirlik, 82 Yaşında Koca Bir Çınardır

0

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Av. Lütfi Bayraktar Fiskobirlik’in kuruluş yıldönümü nedeniyle üretici ortaklarına ve çalışanlarına yönelik bir mesaj yayınladı. Bayraktar mesajında “Fiskobirlik, ilk olarak 1936 yılında Giresun’da fındık istasyonu kurulmuştur. Ardından 1 Kasım 1937’de TBMM’nin açılış konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk, ‘’Önümüzdeki yıl içinde, fındık başta olmak üzere diğer belli başlı ürünlerimizi de ilgilendiren birlikler kurulmalıdır” direktifinde bulunmuştur. Sonrasında ise 28 Temmuz 1938 yılında Giresun, Ordu, Trabzon, Keşap ve Bulancak Kooperatiflerinin birleşmesi ile Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliğinin temelleri atılmıştır. Fiskobirlik olarak, o günlerden bugüne değin, fındık ve fındık üreticilerinin en büyük kuruluşu olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Doğu, Orta ve Batı Karadeniz’de, Artvin’den başlayarak Sakarya’ya kadar tüm bölgede kooperatifleri ve tesisleri ile konuşlanan Birliğimiz, geçmişte olduğu gibi, bugün de Türk Fındığı, üretici ve ortaklarımızın menfaatlerini korumak adına, haklı mücadelesini kesintisiz olarak sürdürmekteyiz.

Fiskobirlik ailesi olarak, üreticimizin ve ortaklarımızın hakkına ve alın terine daima sahip çıkmak adına, tüm yönetimi ve personeli ile özverili bir biçimde çalışmalarımıza devam edeceğimizi, geçmişimizden aldığımız güçle, geleceğe daha kararlı ve emin adımlarla ilerleyeceğimizi tüm üreticilerimizle paylaşmak isteriz.

Birliğimizin kuruluşundan bugüne emeği geçen herkesi saygıyla yad eder, bu vesileyle yaklaşan yeni hasat döneminde üreticilerimize bol ve bereketli bir hasat dönemi dileriz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım