Giresun Haberleri

Fiskobirlik Efit A.Ş Giresun Rekortmeni

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin iştirak şirketlerinden Entegre Fındık İşleme Tesisleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, 2021 yılında Giresun’da en çok sigorta primi ödeyen kurum oldu.

0

Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan bilgilere göre Efit A.Ş 2021 yılı içerisinde Giresun’da en çok sigorta primi ödeyen ticari işletme oldu. Giresun’da sigorta prim ödemesinde birinci olan Fiskobirlik Efit A.Ş’ye, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Cevdet Ceylan tarafından teşekkür belgesi verildi. Efit A.Ş’ye Verilen teşekkür belgesinde ‘’Giresun İlinde 2021 yılı içerisinde en çok prim ödeyen kurum oldunuz. Türkiye ekonomisine, istihdamına ve üretime yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür eder, aynı kararlılık ve azimle çalışmalarınızın devamını dileriz’’ ifadelerine yer verildi.

Bayraktar: Ekonomi ve İstihdama Katkımız Devam Edecek

Konu İle ilgili açıklama yapan Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamayı sürdüreceklerinin altını çizdi. Bayraktar açıklamasında; ‘’Entegre Fındık İşleme Tesislerimiz son yıllarda fındık ve fındıklı mamul üretimi ve bu alanda istihdam sağlama konusunda Giresun ve ülke ekonomisinin lokomotifleri arasında kararlılıkla yerini sağlamlaştırmayı sürdürüyor. Çalışmalarımızın ve emeklerimizin karşılığını almak herkesi olduğu gibi bizleri de mutlu etmekte. Bu rakamların içerisinde genel müdürlüğümüz ve Giresun bölgesinde faaliyet gösteren kooperatiflerimizde sağladığımız istihdam yer almıyor. Buralarda sağladığımız istihdamı da katarsak rakam katlanarak artıyor. Ancak henüz daha yolun başındayız. Ortak üreticilerimize sözümüz var. Bu markayı, bu değeri hak ettiği konuma getirene kadar tüm unsurlarımızla birlikte gece gündüz demeden çalışmaya devam ederek ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamayı sürdüreceğiz.’’ dedi.

Algı Operasyonlarına Prim Vermeyiz

Son dönemde bazı sosyal medya organları aracılığıyla FİSKOBİRLİK ve Fiskobirlik Yönetim Kurulu üzerinden yürütülen karalama kampanyalarına prim vermeyeceklerinin altını çizen başkan Bayraktar, bu tür faaliyetler içerisinde olanlara ve arkasındaki şer odaklarına en iyi cevabı sahada icraatla verdiklerini belirtti. Bayraktar; “Bizim üzerimizden mesnetsiz iddialar ortaya atarak algı operasyonları ile kamuoyunu yanlış yönlendirenlere en güzel cevabı çalışmalarımızla veriyoruz. Fiskobirlik, her zamankinden daha güçlü ve kararlı bir şekilde hedeflerine adım adım ilerlemektedir. Bu kervan artık her şeye rağmen yürür’’ açıklamasında bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım