Giresun Haberleri

Gezmiş, Tek Adam Rejimi Ortak Akıl Düşmanıdır

0

CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş “Meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakına veren halkımız, eminim ki 28 Mayıs’ta hükümet kurma yetkisini, yani Cumhurbaşkanlığı’nı Millet ittifakına vererek dengeyi sağlayacak ve ülkemizi ihtiyacı olan ortak akılda buluşturacaktır” dedi.

Milletvekili Gezmiş, dün Bulancak’ta çeşitli ziyaretlerde bulundu ve gündeme dair açıklamalar yaptı. Elvan Işık Gezmiş, Türkiye’nin dengeye ihtiyacı olduğunu, bunun da tek adam rejiminden kurtulmakla mümkün olacağının altını çizerek şu ifadeleri kullandı: Kılıçdaroğlu ortak aklı temsil etmektedir. Ülkemizin en çok da bu dönemde ortak akla, dengeye ihtiyacı vardır. Gözlemliyorum ki; halkımız 28 Mayıs’ta Sayın Kemal Kılıçdaroğlu‘nu seçerek, ülkemizin dengesini sağlayacaktır.

Tek adam rejimi, ortak akıl düşmanıdır. Tek adam rejiminin ekonomiyi iflasa götürdüğünü herkes görmektedir. Tek adam rejimi Türkiye’yi uluslararası arenada yalnızlaştırmıştır, öngörülebilir değildir ve güven vermemektedir.

Çoğulcu Demokrasiye Dönmeliyiz

Bizim çoğulcu demokrasiye ve hukukun üstünlüğü ilkesine dönmeye ihtiyacımız var. Güven duyulan liyakatli kadrolara ihtiyacımız var. Her an değiştirilebilir kadrolarla, müdahale edilen hukuk sistemiyle güven veremezsiniz. Bağımsız kurumlara ve kurumsal yapılara ancak millet ittifakının güvenilir, liyakatli kadrolarıyla ulaşılabilir”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım