Giresun Haberleri

Giresun Çocuk Kütüphanesine Braiile Kitap…

0

Giresun Belediyesi Çocuk Birimi Koordinatörü Emine Çetinkaya’nın girişimi ve Cenk Tokat’ın desteği ile Çocuk Kütüphanesine Braille hikâye ve masal kitaplarından oluşan kitaplık görme engelli çocuklarımızın hizmetine açıldı.

Pandemi sürecinde olunduğu için sınırlı katılımcı ile açılan kitaplığın kitap yerleştirmesini açılışa katılan çocuklar ile yapan Emine Çetinkaya ‘’Yıllardır hayalini kurduğumuz, çocuklara sözünü verdiğim kitaplığın bugün çocuklarla buluşuyor olması çok özel çok güzel bir duygu. Braiile Kitapların Çocuk Kütüphanemizin bünyesinde paylaşılması, kütüphanemizden görme engelli çocukların akranlarıyla aynı anda, aynı mekânda başka bireylerden destek almadan kitaplara erişmesi, kitapları okuması bizler için çok önemli. Ne kadar çocuğumuz kitaplara erişebilirse o kadar mutlu olurum. Bizlere destek olan İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğümüze, kütüphanemiz personeline ve her zaman varlığını hissettiren hayal ortağım Cenk Tokat’a teşekkür ediyorum‘’ dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım