Giresun Haberleri

Giresun Gençliği Sarıkamış’ta Ecdadın İzinde

0

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Giresun İl Temsilciliği öncülüğünde Sarıkamış Harekâtı’nın 108. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Piraziz, Bulancak ve Tirebolu ilçelerinde 50 gencin katılımıyla Kars Sarıkamış Programı düzenlendi. Giresun’dan 7 Ocak 2023 Cumartesi akşamı hareket eden TÜGVA otobüsüyle gençler yola çıktılar.

TÜGVA Piraziz İlçe Temsilcisi ve Kafile Başkanı Mümtaz Aydın: ‘’Giresun’dan 50 gencimizle beraber Sarıkamış Harekâtı’nın 108. Yıldönümü etkinliklerine katılmak için yola koyulduk. Sarıkamış’ta sabah namazımı eda ederek başlayan programımız, Allahu Ekber Dağlarındaki şehitlik yürüyüşüyle son buldu. Ardından Sarıkamış Harekâtındaki şehitlerimizi dualarla yâd ettik. Elhamdülillah bugünlerimize, farkındalık yaratan nesiller yetiştirmek için canla başla çalışmalarımıza devam edeceğiz inşallah. Bu gençlik atalarıyla gurur duyuyor ve onların izindeyiz daima. Kars Sarıkamış yolculuğunda bizlere maddi, manevi destek veren başta TÜGVA Giresun İl Başkanımız Hüseyin Alkan olmak üzere tüm büyüklerimize şahsım ve gençlerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.’’ Diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bu vesileyle bizlerde Sarıkamış Harekâtındaki şehitlerimize rahmet diliyoruz, bu vatan onlara çok şey borçlu, tüm Türkiye hep birlikte ‘’Biz hep aynı izdeyiz’’ dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım