Giresun Haberleri

Giresun Günlerinde Keşap Rüzgârı Esti

0

İstanbul Yenikapı’da yapılan 14.Giresun Günlerinde Keşap Belediyesi standı yoğun ilgi gördü. Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür: “Keşap’a gönül vermiş tüm hemşerilerimizin ziyaretleriyle sıla ve gurbet ilişkisini bir arada harmanladık. Bu tür organizasyonlarda amacımız İstanbul’da yaşayan Keşaplı hemşerilerimizle bir araya gelmek. Ayrıca Giresun Günlerini merak eden İstanbul ve Giresun kültürlerini yakınlaştırmak” dedi.

Emür devamla “Giresun Valimiz Enver Ünlü, önceki dönem Kültür ve Turizm Bakanı, AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 65. Hükûmet Başbakan Yardımcısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Nurettin Canikli, Giresun Milletvekillerimiz Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, diğer vekiller, Giresun il ve ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri, STK, il, ilçe teşkilatlarının ve vatandaşların ziyaretleri ile yoğun olarak yaşandı. Hemşerilerimiz burada memleketlerine özlemlerini giderdiler. Katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum. Bu tür organizasyonlar birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyor” dedi.

İstanbul ve çevre illerden gelen Keşaplı vatandaşlar Keşap ‘a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, Başkan Emür ile bol bol hatıra fotoğrafları çektirdiler. Dört  gün süren etkinliklerde, kültürel etkinlikler ve yöresel lezzetler tüm İstanbulluların beğenisine sunuldu. 14. kez düzenlenen Giresun Günleri Giresunlu ve Keşaplıların katılımı ile yoğun oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım