Giresun Haberleri

Giresun İş Adamı ve Bürokratları Derneği Genel Kurulu Yapıldı

0

Merkezi Gebze’de bulunan kısa adı GİRİB olan Giresun İş Adamı ve Bürokratları Derneği genel kurulunu dernek merkezinde gerçekleştirdi. Tek liste halinde gidilen genel kurulda mevcut başkan Kemal Tokmak yeniden başkanlığa seçildi.

Bizim de yeni ziyaret ettiğimiz GİRİB genel merkezi çok güzel ve harika bir mekân. Mekânda Giresun tamamen yaşanabilir hala getirilmiş gördüğüm kadarıyla. Dernek merkezinde Topal Osman Ağa ve Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Salonları var. Genel kurula, derneğe emek verenler, Kocaeli genelinde ve Gebze özelinde yaşayan Giresunlular katılırken, katılımın kısıtlı tutulmasına rağmen davetliler salona sığmadı. Bu da GİRİB’in ne duruma geldiğini gösteriyor. Aslında genel kurulda sadece başkan ve yönetim kurulu seçmek değildi amaç. Başkan Kemal Tokmak’ın dile getirdiği gibi artık ismine layık olmak için Gebze’nin dar geldiği oluşumun ilçe ve şehir dışına taşma zamanı geldiğine inanılıyor. Bunun için genel merkezi Ankara’ya taşımak için genel kurulu üyelerinden yetki alındı.

Başkan Kemal Tokmak akla takılan hiçbir soruyu yanıtsız bırakmadı. En fazla akla gelen soruların başında neden İstanbul değil de Ankara olduğuydu. Neden Ankara? Başkente çok fazla hemşeri derneği ve STK’sı yok tabiri caizse. İstanbul’da birçok sivil toplum kuruluşu var. Genel merkez İstanbul’da olursa alışılmış bir durum olur. Giresun olursa yerelde kalınır. Oysaki Ankara’ya daha büyük işlere imza atmak için gidiyoruz, inşallah. İstikrarımızı koruyup Ankara’da bulunan bürokrasimizle daha yakın olup işleri kolay kılacağız. Bizde siyaset yok tüm siyasetçilere aynı uzaklıktayız. Bunu burada koruduk. Bundan sonrada korumaya devam edeceğiz. Yüksek İstişare Kurulumuzda Ankara’dan Ahmet Ortak bulunurken yine bu dönem de Ankara Giresunlular Platformu Başkanı Ahmet Temur ile beraber olacağız. İnşallah Nisan ayı gibi Ankara merkez ofisimizin açılışını yapacağız. Gebze’nin şube olarak faaliyete devam edeceğini ve de Giresun başta olmak üzere İstanbul, Bursa, Samsun ve İzmir gibi illerde şubeleşmeye gideceğiz” diye konuştu.

Genel kurula birçok önemli şahsiyet katılırken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Kocaeli Giresunlular Federasyonu Başkanı Mehmet Elmas, Giresun Federasyonu Kurucu Başkanı Halil Kütük, Ankara Giresunlular Platformu Başkanı Ahmet Temur, Sayıştay Baş Denetçisi Ahmet Ortak. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim  Uzmanı Aydın Ceylan birer konuşma yaparak fikirlerini beyan ettiler. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Açıkgöz sonradan katılım sağlayarak hemşerilerini yalnız bırakmadı.

Seçimler sonrasında Kemal Tokmak başkanlığındaki yönetim kurulu Aydın Ceylan, İlhan Avutman, İzzet Kaşık, Halil Kütük, Ahmet Temür, Ahmet Ortak, İbrahim Haliloğlu, Ufuk Sarı, Fatih Yarsız, Ramazan Kocaman, Izzet Türlü, Halil Fıngaloğlu, Mustafa Taşdemir, Fatih Uzuner, Sabri Emecan, Musa Çınar, Fatih Can, Mustafa Karagöz, Murat Türlü, Hasan Firar, Ahmet Balık, Sezgin Taşçı, Gökhan Türk, İrfan Aydın, Köksal Kütük, Oğuz Tokmak, Sezai Ayrılmaz, Aysel Aydın, Neval Haliloğlu, Kaya Bıyıkçı, Aşkı Duman, Çetin Hartamacı, Recep Kangal, Recep Demir ve Bilal Yardım gibi isimlerden oluştu.

Haber: Aydın Kömürcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım