Giresun Haberleri

Giresun Mahalleleri Değişiyor, Gelişiyor

0

Giresun Belediyesi tarafından cadde ve sokakların modern ve estetik bir görünüme kavuşması için yürütülen kilit parke ve kaldırım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından alt yapısı tamamlanan şehrin çeşitli bölgelerinde sürdürülen parke çalışmaları özellikle şehrin kenar mahallerinde ağırlık kazandı.

Bu kapsamda şehrimizin her geçen gün büyüyen ve gelişen bölgesi olan Aksu Mahallesi’nde geniş kapsamlı kilit parke çalışması yapıldı. Yıllardır stabilize bir şekilde olan ve mahalle sakinlerinin şikayetlerine yol açan Aksu Mahallesi’ndeki cadde ve sokakların neredeyse tamamına yakınında parke çalışması gerçekleştirildi.

Mahallede toplam 32 bin metre kare parke, yol ve kaldırım çalışması uygulanırken, 1 milyon 150 bin adet parke taşı, 22 bin adet bordür taşı ve 6 bin 500 adet yağmur oluğu kullanıldı.

Mahalle halkı bu çalışmadan dolayı Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve ekibine teşekkür ederken, Başkan Şenlikoğlu ise standartlara uygun şekilde yapılan çalışma ile vatandaşlara daha konforlu ve daha rahat bir hayat sunduğunu belirterek: “İhtiyaç duyulan cadde ve sokaklarımızda kilit parke ve kaldırım çalışmalarımız belirlenen program dahilinde devam edecektir. Şehrimizde stabilize cadde ve sokak bırakmayacağız. Yaptığımız bu çalışmayla Aksu Mahallemiz modern bir görüntüye kavuştu.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım