Giresun Haberleri

Giresun Turizmi Gelecek Vadediyor*

0

Dünyanın sayılı yaylalarını bünyesinde barındıran Doğu Karadeniz coğrafyası bir tarafta hırçın Karadeniz’e kıyı olması diğer tarafta uçsuz bucaksız uzanan çam ormanları ile tüm dünyanın ilgisini üzerine çekiyor. Vadileri, çayırları, ormanları, endemik bitkileri, sağlıklı suları, ömrü uzatan havası ile Karadeniz adeta dünyada cenneti yaşatıyor. Doğu Karadeniz’de Ordu’nun Çambaşı yaylası, Giresun’un Kümbet, Kulakkaya, Bektaş ve Sis Dağı yaylaları, Trabzon’un Uzungöl, Rize’nin Ayder, Artvin‘ in Şavşat yaylaları bölgenin en ilgi çeken turistik yerleri arasında.

Doğu Karadeniz illeri arasında bulunan Giresun ili vejetaryen mutfağı, tarihi turistik yerleri ve yaylaları ile Doğu Karadeniz’in yakın gelecekteki parlayan yıldızı olarak görülüyor. Şehrimiz binlerce yıla dayanan tarihi ile doğu Karadeniz’ in her zaman sayfiye bölgesi olmuştur. Bir tarafta boncuk gibi uzanan sahili diğer tarafta ömrü uzatan yaylaları ile şehrimiz bölge turizminde önemli bir yerde bulunmaktadır. Yıllık bir milyonun üzerinde ziyaretçi alan şehrimiz dünya genelinde yaşanan pandemi sürecinde de ilgi odağı olmuş ve dünya çapında hızla süren aşılama sürecinin akabinde ciddi manada bir ziyaretçi akınına uğrayacağının sinyallerini şimdiden vermiştir. Giresun merkez ilçede belediyemiz, belediye başkanımız Sayın Aytekin Şenlikoğlu öncülüğünde ihtiyaç duyulan birçok faaliyeti hızlı bir şekilde hayata geçirmeye devam etmektedir. Doğu Karadeniz’in insan yaşayabilen tek adası olma özelliğine sahip Giresun Adasına, 6 yıldır düzenli olarak tekne turları düzenlenmekte olup, mitolojik efsanelerle dolu Giresun Adası bölgeye gelen ziyaretçilerin ilgi odağı olmuştur.

Giresun Kent Konseyi olarak şehrimizde turizm konusunda yapılabilecek çalışmalarla ilgili sinerji oluşturarak belediyemiz öncülüğünde turizmde birçok faaliyeti hayata geçirme konusunda destek olmaya devam edeceğiz.

*Ahmet Mürşit Gürel / Giresun Kent Konseyi Başkanı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım