Giresun Haberleri

Giresun Üniversitesi Yardım Konvoyu Yola Çıktı…

0

Deprem bölgesine gönderilmek üzere Giresun Üniversitesi tarafından düzenlenen yardım kampanyasında toplanan malzemelerin ilk kısmı araçlara yüklenerek yola çıktı. Dört büyük araçtan oluşan konvoya görevli (15) personel eşlik ediyor.

Giyecek, gıda, temizlik maddesi, çocuk ve hijyen malzemeleri, sağlık malzemesi, arama-kurtarma donanımları ve mutfak kurma aparatlarından oluşan kargolar deprem bölgesinde AFAD yetkililerine teslim edilecek.

Personellerin yanı sıra bölgede görev yapmak üzere gönüllü olan öğrencilerin de yer aldığı konvoyu uğurlamak için düzenlenen törende bir konuşma yapan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can şunları söyledi: “Ülkemiz çok büyük bir deprem felaketi yaşadı. Kaybettiğimiz yirmi bine yakın can var. Yaralı sayımız yüz binin üzerinde. Dışarıda soğuk havada mahsur kalmış, gönderilecek yardımları bekleyen, ihtiyaç sahibi binlerce kardeşimizin bugün yanında olmak zorundayız.

Giresun Üniversitesi olarak ilk etapta bu konvoyu hazırladık. Bölgede sıcak yemek pişirip dağıtacak bir seyyar mutfak kuracağız. Arama-kurtarma ekiplerine takviye destek verecek arkadaşlarımız da bu konvoyun içinde.

Biz büyük bir ülkeyiz. Ve büyük bir milletiz. Bu felaket karşısında insanlarımızın gösterdiği tavır milletimizin ne kadar eşsiz ve benzersiz bir ulus olduğunu bir kere daha ortaya çıkardı. Milletimizle iftihar ediyorum. Bu acıları hep birlikte atlatmaya çalışacağız. Kimsenin kendini yalnız ve çaresiz hissetmesine tahammülümüz yok.

Konvoyda görev alan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Hayırlı görevler yapmalarını, kazasız ve belasız bir şekilde tekrar Üniversitemize dönmelerini temenni ediyorum. Allah yardımcınız olsun. Dualarımızı bölge için eksik etmeyeceğiz. Elimizden gelen yardımları fazlasıyla yapmaya gayret edeceğiz. Yolunuz açık olsun. Allah milletimize kaza ve bela göstermesin.”

Yardım konvoyunu uğurlama töreninde Rektörün yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Güven Özdem ve Prof. Dr. Gürol Yıldırım ile üniversite senato üyeleri, idari ve akademik birim yöneticileri de hazır bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım