Giresun Haberleri

Giresun Uşakları Afyonkarahisar’daydı

0

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 100. yıl dönümü nedeniyle Afyonkarahisar İscehisar Doğanlar Köyü’ndeki Giresun Şehitliği anma törenine, binlerce Giresunlu katıldı. Giresun Belediye Konservatuvarı Halk Oyunları ekibi de şehrimizi Afyonkarahisar’da layıkıyla tanıttı.

26-30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Afyonkarahisar 20. Uluslararası Zafer Festivali’ne davet üzerine katılan Halk Oyunları ekibi, ilk olarak Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in konuğu oldu.

Başkan Zeybek, Giresun ekibine katılımlarından dolayı teşekkür ederken, “Her yıl olduğu gibi bu sene de sizleri ağırlamaktan son derece mutluyuz. Giresun Belediye Başkan Yardımcımız da bizlerle birlikte. Biliyorsunuz, Giresun’la kardeş şehiriz. Zafer Haftası’na göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Demirel ise Afyonkarahisar’da bulunmalarından dolayı mutlu olduklarını belirterek, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun selamını getirdiklerini kaydetti. Demirel, “Afyonkarahisar bizim için çok değerli ve anlamlı bir şehir. Şehrimizi burada temsil etmekten onur duyuyoruz.” diye konuştu.

Zafer Halk Yürüyüşüne katılan ve daha sonra Zafer Meydanı’na ulaşan Belediye Konservatuvarı Halk Oyunları ekibinin oynadığı oyunlar ve sergilediği performansla katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı, yöre kültürümüzü en iyi şekilde temsil etti.

Tarihi onur ve gurur dolu yerleri gezerek şehitlerimizin ruhuna dua okuyan Giresun heyeti, son olarak meşaleler ile birlikte şehitlerimiz anısına yürüyüş yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım