Giresun Haberleri

Giresun’dan Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes

0

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes” programı kapsamında fidanları toprakla buluşturdu. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde şehrin 16 bölgesinde toplamda 31 bin 670 ağaç fidanı dikildi. Giresun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yanında bulunan arazide gerçekleşen kampanyaya Başkan Şenlikoğlu da tam destek verdi.

Başkan Şenlikoğlu, “Daha yeşil bir Türkiye için ülkemizin dört bir yanında bayram havası var. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde fidanlar Türkiye’nin her tarafında toprakla buluştu. Biz de şehrimizde 31 bin 670 ağaç fidanını toprağa diktik.  Geleceğe nefes, dünyaya nefes sloganıyla gelecek kuşaklara daha güzel daha yeşil bir Giresun bırakmak adına bu etkinliği önemseyerek güzel bir faaliyete imza atmış olduk. Biz de belediye olarak şehrimizi yeşil alanlarla zenginleştirmek için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Ben herkesin ağaç dikmesi için buradan çağrımı yineliyorum. Bu kampanya ile tüm Türkiye’de aynı anda ağaçlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Bu bir millet olmanın duygusunu da bizlere veriyor. Millet demek aynı duyguyu birlikte yaşamaktır. Bugün de bunun en güzel örneğini burada görüyoruz.  Bu bakımdan katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Şehrin 16 farklı noktasında organize edilen etkinlik kapsamında ağaç ağırlıklı fidanlar toprakla buluşturuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım