Giresun Haberleri

Giresunlular Gaziosmanpaşa’da bir araya geldi

Gaziosmanpaşalı Giresunluları bir araya getiren toplantıya Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ve çok sayıda Giresun STK başkan ve temsilcisi katıldı. Turan güncel meseleleri hemşerileriyle istişare etti.

0

Gaziosmanpaşa Giresunlular Derneği, Gaziosmanpaşa’da bulunan Giresunluları kahvaltı programında buluşturdu. Toplantıya Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ve çok sayıda Giresun STK başkan ve temsilcisi katıldı. Gaziosmanpaşa Giresunlular Deneği Başkanı Hüseyin Karadağ ve Eynesil Federasyonu Başkanı Âdem Bayram’ın organize ettiği toplantıya Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları ve Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir de katıldı.

Giresun Federasyonu Başkanlığı yaptığı sırada İstanbul 2. Bölge adayı olarak milletvekili seçilen Hasan Turan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Turan, Türkiye’nin dış güçlere karşı ciddi bir güce sahip olduğuna dikkat çekerken, üretilen SHA ve diğer askeri alet ve silahlara dikkat çekti. Türkiye’nin Asya, Ortadoğu ve Avrupa, Amerika ve Rusya üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu vurgulayan Turan Ukrayna Rusya Savaşı’nda iki tarafla da görüşüp barış için adım atılması yönünde tek ülkenin Türkiye olduğunu kaydetti. Turan bunlarında Türkiye’yi 20 yıldır yöneten iktidarın bugün de etkili olduğunu gösterildiğini ifade etti.

İstanbul’da 500 binden fazla kayıtlı Giresunlu olduğunu hatırlatan Turan, nüfus sıralamasında 3 sırada yer alındığını kaydetti. Turan; “Dünyanın neresinde hemşerimiz var ise o bölge bizim seçim bölgemiz diyen Hasan Turan Amerika’ya yaptığı ziyareti anlattı. Hemşerilerimizi bulundukları yerde ziyaret edip onlarla birlikte olup onların istek ve arzularını dinliyoruz. Millikle olan gönül bağımız ne kadar var ise işimizi de o kadar iyi yaparız. Biz her zaman söylüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi Biz Milletimizin Bağrından çıkmışız” dedi.

Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş de toplantıda bir konuşma yaptı. Memiş, konuşmasında Giresunluların birlik beraberlik içerisinde olması için çalıştıklarını ifade etti. Giresun Sivil Toplum Temsilcilerinin katıldığı toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Konuşmaların ardından toplantıya katılanlar el sıkışarak ayrıldılar.

Haber: Murat Aydın / aydınses.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım