Giresun Haberleri

Giresun’u Parsel Parsel Satıyorlar

0

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, Giresun Belediyesi’nin tarihinin en kötü yönetimiyle yönetildiğini söyledi. “Zihniyet yapma değil yapılanı satma zihniyeti” diyen Bektaş, yaptığı açıklamada “Giresun Belediyesi tarihinin en karanlık günlerini yaşıyor. Belediye Başkanı Giresun’da belediyeye ait hiçbir taşınmaz bırakmadı. Şimdi de yeni yapılan hastanenin karşısındaki yeşil alan statüsündeki araziyi 58 parsele ayırdıktan sonra satmak için meclise getirdi. Üyelerimizin red oyuna karşılık satış için Belediye Başkanı’na yetki verildi. Göreve geldiği ilk günden bu yana birçok taşınmazı belediyeye kaybettiren bu zihniyetin Giresun’u yönetme ihtimali kalmamıştır. Özel İdare bir yandan Belediye bir yandan kamu kurum ve kuruluşları bir yandan kaldırım dahil parsel parsel satmadık yer bırakmayan Ak Parti zihniyetinden vatandaşlarımız oldukça bunalmıştır” dedi.

Satılan Yerlerin Paraları Nerede?

Merkez İlçe Başkanı Bektaş, satılan yerlerin paralarının nerelere harcandığını Giresun halkına anlatmak zorunda olduklarına vurgu yaparak, “Şehrimize bakıyoruz 3,5 senedir bir ilerleme göremiyoruz. Belediye Başkanına çağrımızdır, madem hizmet yapamıyorsunuz mevcut kaynakları satmayın ve görev sürecinizin 1,5 yılında belediyemizi borçlandırmayın” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım