Giresun Haberleri

Görele’de Rögar Ağızlarına Filtre Denemesi Yapıldı

0

Görele Belediyesi tarafından şehir şebekelerindeki rögar ağızlarına filtre sistemi denemesi yapıldı. Görele Belediyesi tarafından rögarlardan gelen muhtemel gaz ve kokuları engellemek veya en aza indirgemek için yapılan filtre sistemi denemesi ilçe merkezinden başladı. Ölçümlerde başarı sağlanırsa uygulamanın yaygınlaştırılması planlanıyor.

Belediye Başkanı Tolga Erener, çalışmaları yerinde takip ederek, bu sistem hakkında bilgi aldı. Şehir şebeke rögarlarının ağzına yerleştirilen filtre sisteminin olumlu sonuç vermesi halinde ilçede bu uygulamanın yaygınlaştırılacağını belirten Erener, “Özellikler sıcak havalarda şehir şebekesindeki rögar ağızlarından gelen gaz ve pis kokular vatandaşlarımızı rahatsız ediyordu. Belediyemiz olarak ilçe merkezimizdeki rögarların ağzına gaz ve pis kokuları engellemek için filtre sistemi denemesi yaptık. Yaptığımız filtre sistemi uygulamasının sonucunda başarı sağlanırsa ilçemizdeki bu uygulamayı mahallelerimize de taşıyarak yaygınlaştırmayı planlıyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım